Akira Kamiya przerywa na krótko karierę seiyuu ze względów zdrowotnych

Popularny aktor głosowy oznajmił na swoim blogu, że dzień wcześniej poddał się rezonansowi magnetycznemu (RMI) i wykryto u niego drobne schorzenie. Z tego powodu musi przerwać pracę seiyuu na kilka tygodnii i udać się do szpitala, w celu leczenia przypadłości.

Akira Kamiya to weteran japońskiej animacji. W swojej karierze wcielał się w wiele charakterystycznych ról z popularnych serii. Jeśli chodzi o Macrossa to podkładał głos pod kultowego pilota Valkyrii, Roya Fokkera (SDF Macross, Macross: Do You Remember Love?, Flashback 2012, Macross Zero, wiele gier na ich podstawie). Jednak to tylko fragment Jego bogatej kariery, bo był także odpowiedzialny za kreację takich bohaterów jak Kenshiro (Fist of the North Star), Ryo Saeba (City Hunter), Nagare Ryou (Getter Robo), Shutaro Mendou (Urusei Yatsura), Shun Mitaka (Maison ikkoku). Pod tym linkiem można zapoznać się szerzej z Jego rolami.

Miał też szansę wcielać się w postać Kogoro Mouriego z anime Detective Conan w latach 1996-2009 (w końcu zrezygnował i aktualnym seiyuu jest Rikiya Koyama). Ten serial można także obejrzeć w Polsce na kanale AXN SciFi (godz. 2:00 i 2:30 z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek). Aktualnie lecą odcinki 20-50. Co prawda nie jest to postać podobna do Roya Fokkera (Mouri to detektywa-oferma), ale równie barwna.

Poza animacją Akira Kamiya miał także szansę dubbingować zagraniczne produkcje. Zastępował głos Pierce’a Brosnana w japońskiej wersji językowej Remington Steele i dwóch filmach z serii James Bond (“GoldenEye” i “Jutro nie umiera nigdy“).

Pozostaje życzyć Panu Kamiyi szybkiego powrotu do zdrowia, aby przez kolejne lata ubarwiał głosem japońskie animacje :)

Related Posts