Shoji Kawamori, Baka?

Gdybym był młodą dziewczynką o charakterze tsundere, właśnie tak bym zareagował na ostatnie rewelacje, dotyczące planów twórcy Macrossa. Już informacje, sprzed paru miesięcy, o tworzeniu Aquarion Evol przez Shoji Kawamori nie napawały optymizmem fanów franszczyzny, ale rozumieli ambicje reżysera. Nawet wieści o współtworzeniu zwykłej mangi nie były tak dobijające. Teraz jednak przyszedł młot wszechobecnej komercji i trzasnął z góry okrutnie wszystkich entuzjastów Varkylii. Chcieliby polecieć ponad niebo, sięgnąć gwiazd, ale ich “Kontroler” chyba woli zajmować się promowaniem girlsbandów.

Chodzi o nowe anime studia Satelight, które zostanie wyemitowane na wiosne, a za jego projektowanie odpowiadać będzie Shoji Kawamori. Fabuła skupi się na plebiscycie, zorganizowanym w celu wyłonienia “legendarnych idolek”. Na potrzeby serii zostanie zorganizowany prawdziwy casting, w którym o role wystartują członkini zespołu AKB30. W sumie ma wystąpić ok. 30 wokalistek, wyłoniononych z 200 dziewczyn kilku znanych japońskich girlbandów. Reżyserem produkcji będzie Yoshimasa Hiraike (Working!!, Amagami SS, Sketchbook ~full color’S~).

A teraz pomyślmy: świat, który tworzysz od dawna, kończy w przyszłym roku 30-lat. Przy małej chęci dostaniesz zielone światło dla kontynuacji. Co w takim razie robisz? Oczywiście! Zamiast produkować sequel, wolisz nadzorować tandetną historię pokroju amerykańskiej kreskówki “New Kids on the Block”, po części o tej samej tematyce, co prawie 30-letnie uniwersum, ale pozbawionych jego największych zalet. Taaa… wierni fani na pewno są szczęśliwi po pokazaniu im gestu Kozakiewicza przez twórcę Macrossa ;)

Oczywiście mogę się mylić i kolejny Macross będzie miał swoją premierę w 2012 roku.  Może anime o AKB30 będzie tylko przykrywką dla nowej historii na 30 urodziny. Problematyczny staje się jednak fakt braku jakiekolwiek informacji o Macrossie od Shoji Kawamoriego, wręcz przeciwnie kolejne wieści grzeszą jedynie pesymizmem. Optymistyczne są tylko ruchy właścicieli czy wydawców marki – jubileuszowe logo, domena macross30.com zarejestrowana przez Big West, czy zegar odmierzający na stronie Bandai. Ale czy to wystarcza, aby nie czuć się lekceważonym fanem?

Related Posts