Epickie nowości Macrossa #15

Kolejne ciepłe informacje z okazji zbliżającej się 30 rocznicy Macrossa… ale nie dla ludzi spoza Japonii. Mimo wszystko warto odnotować fakt dużej promocji uniwersum. Na macrossowym serwisie Bandai Channel (tym od odmierzającego zegara) pojawiła się możliwości obejrzenia wszystkich serii Macrossa aż do czasu 30-lecia. Stream niestety nie jest dostępny dla Polski, ale jeśli wyłowi się japońskie proxy z internetu, stanie się on możliwy do surfowania.

Protokultura nie zawładneła tylko internetem, ale dodatkowo telewizją. Od 21 października stacja Kids Stadion, dostępna w japońskich kablówkach, powtarza serial Macross Frontier. Odcinki emitowane są po północy i czwartej nad ranem (rozwiązanie dobre, bo nie wyobrażam sobie pokazywania sceny miażdzenia człowieka z pierwszego odcinka w środku dnia).

Marka Macross odwiedzi również dwie inne stacje telewizyjne. Nadadzą one fragmenty koncertu Macross F ~Merry Christmas Without You~, który ma wyjść 24 listopada  na Blu-ray/DVD (pisałem o tym tu i tu).

Plan trasmisji:
Tokyo MXTV – 6 Listopada, godz: 20:00 – 21:00
KBS Kyoto – 6 listopada, godz: 19:00 -19:50

Należy wspomnieć ponownie o produkcie firmy Pia – atomizerze Uruoi Bihada Keitai Mist. Kosmetyk jest teraz promowany nie tylko przez Sheryl Nome, ale także Rankę Lee. Na oficjalnej stronie pachnidła można zobaczyć m.in. ten rysunek:


Co prawda ilustracja jest równie dziwna jak poprzednia (śpiewanie do perfumu), ale tym razem przynajmniej zamówili oryginalny rysunek, a nie użyli okładki ze starej płyty.

Z fanowskich nowości ukazał się ostatnio 2 odcinek Macross SpeakerPodCAST w języku angielskim. Jak sam autor zaznacza część tematów jest przestarzałych, bo materiał był nagrywany 5 miesięcy temu.  Jakkolwiek w czasie wykonania innych czynności dnia codziennego, można posłuchać sobie tej audycji jako umilacza. Można ją ściągnąć stąd.

Na zakończenie prezentuje nowy chilijski cover piosenki z Macrossa.

Salomé Anjarí – Cruz del Norte(Cover español) (Northern Cross) 


I skoordynowanego sieciowo:
http://www.youtube.com/watch?v=USmmAp-BmY0

Related Posts