Wyniki sprzedaży “Macross F Hybrid Pack” w 2 tygodniu + ocena filmu

Tym razem zestaw osiągnął mniej imponujące liczby niż w premierowym tygodniu, co było łatwe do przewidzenia – Hybrick Pack rozszedł się w 16 741 kopiach Blu-ray. Jeśli rezultat ujętoby w zestawieniu Oriconu (a czego nie zrobiono z powodu wydawania z grą), Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa zająłby trzecie miejsce na liście bestsellerów anime na BD, ustępując jedynie Tiger & Bunny #6 (21 613) i Ano Hi Mita Hana no Namae o Boku-tachi wa Mada Shiranai. #5 (19 774).

Jeśli chodzi o płyty DVD, sprzedano 5 481 egezemplarzów filmu, co daje się 6 pozycje w top.

W sumie rozeszło do tej pory:
159 348 zestawów Blu-ray
33 854 DVD

Wynik zasłużony, bo film “Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa” okazał się bardzo ciekawą produkcją – w mojej ocenie ta część jest o wiele lepsza od serialu TV i pierwszego filmu. Wyeliminowano wszystkie irytujące elementy z poprzednich części (np. kopiowanie scen ze starszych Macrossów), rozbudowano charaktery postaci, tempo akcji jest odpowiedniejsze niż we wcześniejszej metrażówce. Wytłumaczono dokładniej znaczenie muzyki, które może nie jest realistyczne (połączenie motywów fantasy z Macross Zero i ujęcia technologicznego z Macross 7), ale tłumaczy dobrze paranormalne aspekty fabuły (dźwięk rozchodzący się w kosmosie, poświaty). Zaprezentowano, jak na Macrossa F, bardzo różnorodną muzykę, a jej wępchnięcie w danym moment obrazu miało sens (np. koncert w więzieniu). Największym sukcesem jest animacja, która stanowi prawdziwy majstersztyk barw, ruchu, projektów variable fighter  (kocham VF-29 :)). Także różnice między 2D i 3D już nie rzucają się tak w oczy jak w serialu czy poprzednim filmie. Ogólnie to najpiękniejsze animacyjne dzieło, jakie Japończycy stworzyli w ostatnich latach.

Podsumowując nie jest to mój wymarzony Macross, ale Macross Frontier już tak :) Aż żal, że rodziło się to kilka lat w bólach, ale końcowy efekt wydaje się satysfakcjonujący. Na tyle, abym wkrótce wrócił z szerszą recenzją/omówieniem :)

Mam nadzieję, że twórcy nie zmarnują doświadczenia oraz pieniędzy, które zarobili na tej serii i w 2012 roku ujrzymy kolejną dobrą produkcję z tego uniwersum. Być może o wiele bardziej ambitną :)

Related Posts