Epickie nowości Macrossa #31

Zdradzono informacje na temat wydania Blu-ray serii Macross 7. Będzie składać się z dwóch części.

Complete Fire 1 wyjdzie 26 października i znajdą się w nim odcinki 1-29 + 60-minutowe bonus, złożony z:
– telewizyjnego programu “Macross Full Speed Ahead!”
– pierwszych odcinków zabawnego miniserialu “Macross 7 Plus
– muzycznych video dla piosenki Try Again (w wersji akustycznej) i Holy Lonely Night (wersja live)
– openingu i endingu bez napisów
Na materiał audio składać się będą:
– komentarze na temat serii
– pierwsza cześć “Macross Festival ’95”
– “Macross 7 Fire Bomber Galaxy network Vol. 0”
– “Macross Dynamite 7 Fire Bomber Galaxy Fun Net.”
Macross 7 Blu-ray
Complete Fire 2 pojawi się w sklepach 21 grudnia. W tym woluminie znajdą się odcinki 30-59, film kinowy “Macross The Galaxy is Calling Me”, 4-odcinkowa seria Macross Dynamite 7 oraz kolejne 60-minut bonusu, czyli:
– pozostałe odcinki Macross 7 Plus
– kolekcja reklam tv
– “Fire Movie Karaoke”
– “Macross 25th Anniversary Live Digest”
– 2. opening i 2. ending Macross 7 oraz intro Macross Dynamite 7 bez napisów
– trailer filmu kinowego
– druga część “Macross Festival ’95”
– opening dla gry Macross M3 z Segi Dreamcast
– komentarze na temat serii

Pierwszy z woluminów ma kosztować 29400 jenów.


Wygląda na to, że Big West szykuje się po mału do premiery nowego anime z uniwersum Macrossa. Skąd ten wniosek? Otóż w dwóch japońskiej stacjach 2 lipca zadebiutuje program dokumentalny, zdradzający najważniejsze momenty w historii świata – Macross Super Dimension Seminar. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w poniedziałek o godz. 22.00 na Tokyo MX i  we wtorek, 13 lipca,  o 23.00 na kanale BS11.  Kolejne epizody mają być nadawane co tydzień. Wykłady poprowadzi Sheryl Nome, czyli piosenkarka z Macross Frontier.  W programie ma się znajdować dużo scen ze wszystkich produkcji Macrossa.

Teraz należy sobie zadać pytanie, po co taki program? Jaki sens zdradzania elementów poszczególnych serii? Tylko dla zwiększenia zysku produktów typu modele czy gry? A może chodzi o wprowadzenie widzów w świat, który mogli wcześniej nie znać? Myślę, że to drugie.

Podobnie było już w przeszłości. W 1994 roku do wydania Macross Plus dodano minidokument Macross Future Chronicle, za to wśród bonusów Macross Zero znajdował się ten oto filmik:

Przy paru-wydaniowym programie telewizyjnym są one jednak niczym. Nie widzę innego wyjścia jak przygotowywanie widzów pod nowy serial. Bo jaki jest powód dla stacji, reklamować jakieś produkty. Chyba bez celu,bo nie mają ze sprzedaży żadnych pieniędzy.

Ponadto na Tokyo MX zostanie również wyemitowany osobny, godzinny program, poświęcony filmowi Macross: Do You Remember Love? Gościami będą Shoji Kawamori i inny twórcy, odpowialni za powstanie tego 28-letniego obrazu. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania z produkcji. Premiera: 8 lipca o godzinie 21.00Od 9 czerwca na japońskim rynku znajduje się 4 tom mangi “Super Dimension Fortress Macross THE FIRST” autorstwa Haruhiko Mikimoto. Po raz pierwszy na okładce wydania zbiorczego tej serii nie ma postaci Lynn Minmay (na dwóch tomach pojawiła się samodzielnie, na trzecim razem z Hikaru Ichijyo). Aktualnie prym wiedzie Misa Hayase.
Macross The First vol. 4 Misa HayaseCentrum kinowe “Wald 9″ znajdujące się w tokijskiej dzielnicy Shinjuku organizuje specjalny filmowy maraton. Jednej nocy zostaną wyświetlone “Macross: Do You Remember Love?” “Macross Frontier:Itsuwari no Utahime” oraz “Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa“. Event odbędzie się 6, 7 i 13 lipca. Przy produkcji zostanie wykorzystana zremasterowana wersja DYRL, która wyjdzie 26 lipca na Blu-ray.

“Czysty” plakat promujący maraton
Macross Do You Remember Love Blu-ray


Pojawiła się strona oficjalna koncertu Fire Bomber na Super Dimension Fan Club:
Macross 7 Fire Fomber Macross 30 koncert

Related Posts