Aquarion Evol Odcinek 21 – rzutem oka

Mix zmieniła się w faceta, a wkrótce jej los ma podzielić reszta ziemskich kobiet, Andy jest załamany, Shrade chory, a Fudo i Mikono zniknęli. Co to oznacza? Seria zmierza ku końcowu. Chyba można po mału zapomnieć o epizodyczności odcinków. Obecnie rozpoczęta walka będzię już trwać do końca serii.
Aquarion Evol

Generalnie odcinek nie zawodzi, ale można mieć pewien zawód, co do niektórych rozwiązań. I nie chodzi tutaj o relacje Cayenne i Shrade, które najwidoczniej nie są dalekie od więzi yaoi, preferowanych przez Sazankę. Po prostu liczyłem na coś więcej w niektórych sprawach.

 

Najciekawszych wątkiem jest obietnica między Zessicą, a Mykage. Na czym polega i dlaczego dziewczyna jej nie pamięta? Czyżby źródła trzeba szukać w poprzednim serialu? Dotychczas bohaterowie tylko raz się spotkali w tym życiu ze sobą, więc najwyraźniej tak. Nadal jednak nie wiadomo, kogo reinkarnacją miałaby być Zessica. Najbardziej ten wątek pasowałby do Siriusa, w końcu on przeszedł na stronę wroga w pewnym momencie myśląc, że jest Apolloniusem. Jedyna czkawka to płeć i po co Mykage potrzebna byłaby jego reinkarnacja. Pod względem mocy Zessica odpowiada Sylvii, wygląd pasuje nieco do Celliane, a także do… Mykage. Czyżby Mykage chciał jako domniemana ciemna strona Tonmy związać Amatę (reinkarnacja Apolloniusa) z Zessicą (jaśniejszą reinkarnację)? To byłaby ironia, gdyby wyciągał armaty na tak trywialne marzenie.
Aquarion Evol

U Mikono i Zena dość mało wnosząca rozmowa. Osoby, nie znające Genesis, mogą zapoznać się ze streszczeniem historii sprzed 24 tysięcy lat. Przy okazji konwersacji po raz kolejny jednak pojawia się scena podobna do materiału z przeszłości. I wkońcu… para trafia do groty, niegdyś należącej do potomków Apolloniusa i Celiane – rodziny de Alisia, których ostatnim(?) pokoleniem byli Sirius i Sylvia (czyli poprzednie wcielenie Mikono). Wygląda na to, że oryginalny Aquarion znajduje się tam, gdzie działa się akcja poprzedniej serii. Być może nawet Amata mógł wywodzić się z de Alisia, skoro żył w mieście, gdzie kiedyś znajdowała się baza DEAV-y :)

Zwieńczenie epizodu jest „śmierć” Zessici i wyjaśnienia powiązania Amaty i Kagury. Pierwszy jest świetny. Scena nie należy do oryginalniejszych, ale dostarcza nieco wrażeń. Inna sprawa, że Zessica raczej nie zginęła. Shoji Kawamori jest Yoshiyuki Tomino (twórcą Gundama), aby zaskakiwać nagłą zgonem postaci, które wydają się mieć nadal potencjał. Również niewolno zapominać o obietnicy Mykage. Mówiąc dziewczyna została przygnieciona w Ziemie, gdzie spotka się najprawdopodobniej z mocą Aquariona, który ją ocali.

Niestety drugi wątek, dotyczący Amaty i Kagury był całkowitym pójściem na łatwizne. Liczyłem na to, że Shoji Kawamori trochę bardziej będzie pomysłowy. Chciałem zaskoczenia na poziomie ujawnienia pokrewieństwa Dartha Vadera i Luke’a Skywalkera w Gwiezdnych Wojnach. Albo SDF Macrossa, w którym na początku nic nie wskazywało, że muzyka będzie odgrywała wielką rolę w serialu (nawet nie ma piosenkarki Lynn Minmay w openingu, choć jest jedną z głównych bohaterów). Zamiast tego otrzymałem coś, co mogłem domyśleć się nie tylko po pierwszym odcinku, ale samej czołówce. To dość przygnębiające.
Aquarion Evol
Jeśli chodzi o samą śmierć Zessici, to nie ma tak dobrze (a szkoda ;)). Na pewno nie będzie randomowego zgonu. To nie Gundam z czasów Tomino, tutaj trzeba wielkiego odbębnienia. Jest przecież obietnica Mykage.

Related Posts