Epickie nowości Macrossa #32

W internecie można znaleźć telewizyjną zapowiedź wydania Blu-ray serialu Macross 7. Niestety jakość streamu nie jest najlepsza, więc trudno ocenić, jak prezentuje się obraz na nowym nośniku. Na razie wygląda to jak zrematerowana wersja z DVD.


Z wkładki dołączonej do zestawu Macross: Do You Remember Love? Hybrid Pack można dowiedzieć czegoś ciekawego na temat nadciągającego projektu „Macross FB7 Ozma Meets Fire Bomber” (część obchodów 15-lecia Macross Dynamite 7). Produkt trafi do kin jesienią. Nadal jednak nie wiadomo, jaką formę przybrać ma ta praca, a to stwarza dziwne domysły wśród fanów. Co może być pokazywane na dużych ekranach? Czyżby powstawała nowa animacja, będąca crossoverem między Macross 7, a Macross Frontier? Ozma i Fire Bomber? To byłoby po prostu piękne :)
Macross FB7
Źródło: macross world


Zdradzono także fabułę i obsadę musicalu Macrossa. Tym samym poznaliśmy laureatkę konkursu Miss Macross, który odbywał się w kwietniu/maju. Zwyciężczynią została Kanae Yoshii, członkini zespołu popowego 9nine. Piosenkarka zagra młodą dziewczynę o imieniu Sakura Crawford. Akcja samego Macross Musicalture będzię się dziać w 2062 roku.

Macross 29 jest 29 flotą kolonizacyjną nowej generacji Macrossów i opuściła Ziemię w 2032 roku. Ludzie, przerażeni kiedyś wojną, teraz żyją spokojną, oazową egzystencją.

Jednak flota nie ma żadnej militarnej siły, a jej ekonomia jest bliska katastofy. Z powodu wysokiego bezrobocia w zurbanizowanych częściach kolonii, ruch Neo Zentran opowiada się za rekrutacją obywateli do armii, zwłaszcza wśród młodych Zentraedi.
W tym samym czasie organizowany jest również konkurs „Miss Macross”, który został zaplanowany jako część planu uzdrowienia gospodarczego wśród obywateli. Istnienia ludzkie zgomadzą się w jednym miejscu, gdy Ash i Sakura spotkają w przestrzeni Vigo, młodego lidera Neo Zentran.

Takuya Kikuchi jako Vigo Walgria
Vigo Walgria
Shion Tsuchiya jako Ash Anderson
Ash Anderson
Kanae Yoshii jako Sakura Crawford
Sakura Crawford
Risa Uesugi jako Daryl Walgira
Daryl Walgira
Ayumi Hinata jako el
el macross


Wydany 26 czerwca, Macross: Do You Remember Love? na Blu-ray zawiera dwie wersje filmu: „Complete Edition” (HD Remaster Edition) i „Theatrical Release Edition”. Różnią się prologiem i sekwencjami końcowymi. Widz decyduje sam na pilocie, która opcja mu bardziej odpowiada. Obydwie powyższe wersje różnią się od edycji z 1984, która była pokazywana w kinach. Namco Bandai twiedzi, że niektóre sceny zostały zmienione lub odrestaurowane pod kierownictwem Shoji Kawamoriego.

Related Posts