Epickie nowości Macrossa #33 SPIRITIA!!!

“Nadal jednak nie wiadomo, jaką formę przybrać ma ta praca, a to stwarza dziwne domysły wśród fanów. Co może być pokazywane na dużych ekranach? Czyżby powstawała nowa animacja, będąca crossoverem między Macross 7, a Macross Frontier? Ozma i Fire Bomber? To byłoby po prostu piękne :)”

Dziwne domysły? Prawdziwe fakty! Macross FB7 okazuje się być nowym anime i zadebiutuje 20 października w salach 17 kin w Japonii. Trzeba jednak przyznać, że szykuje się bardzo dziwna produkcja. Otóż obraz będzie trwał 90 minut i składał się będzie ze zremasterowanych i edytowanych scen z serialu Macross 7 (1994) oraz nowej animacji, związanej z Macross Frontier (2007). Całość ma być “kompletnie nową formą rozrywki”, “rockową hybrydą anime”, składającą się z dwóch części świata Macross.
Macross FB7
Akcja ma miejsce w 2059 roku w momencie wojny z Vajra. Ozma Lee, lider S.M.S. Skull Team podczas walki z kosmitami, natrafia na inną obcą formę życia. Tajemnicze stworzenie dzieli się wspomnieniami z innej kolonii, a odbiorcami wizji zostają pilot oraz dwie piosenkarki, Sheryl Nome i Ranka Lee.

Nad projektem pracują osoby, związane z obydwoma seriami. Animacja powstaje w Satelight, jednak reżyserem i scenarzystą jest Tetsuro Amino, reżyser oryginalnego Macross 7. Asystentem został Takao Abo (Macross Frontier), a dytektorem animacji Osamu Horiuchi (Full Metal Panic!). Postaci zaprojektują Risa Ebata i Yûichi Takahashi, którzy już wcześniej uczestniczyli przy tworzeniu Macross Frontier. Wśród głosów pojawią aktorzy znani z tej ostatniej serii.

Kij ma, jak widać, dwa końce. Wydaje się, że nie doczekamy się kontynuacji losów Fire Bomber, a sama fabuła, choć dobrze uzasadniająca użycie starej animacji, nie daje dużego pola do rozwoju historii. Opowieść dzieje się podczas konfliktu, dobrze znanego fanom, więc niewiele może ich zaskoczyć. Nie jest to więc wielkie wydarzenie na miarę filmów kinowych Macross Frontier, ani pilot nowego serialu (zwłaszcza, że nawet nie kupili nowej domeny). Być może to coś w stylu Macross: Flashback 2012 z minimalną ilością dialogów.

Przynajmniej widać, że twórcy są konsekwentni. Marka, tak jak dotychczas, unika głębszych informacji na temat dalszych losów głównych bohaterów wcześniejszych serii (wyjątkiem w zasadzie jest tylko Mao Nome, ale i jej status po 2050 roku jest nieznany). Ma to też swoje plusy, postacie są zawsze młodzi, zupełnie jak Max i Milia Jenus po 50-ce ;)

Strona oficjalna projektu:
http://www.macross30.com/fb7/


W Big West przypomnieli sobie o koncie na Youtube i zamieścili pierwszy spot reklamowy musicalu Macross Musicalture. Jak można było się domyśleć, nie prezentuje się on zbyt finezyjnie.
http://www.youtube.com/watch?v=hM3tJkg0UZY


Na koniec coś, o czym kompletnie zapomniałem w poprzednim miesiącu, czyli nowym numerze Newtype Ace. Numer 11 zawiera jak zwykle mangę Super Dimension Fortress Macross: THE FIRST, reklamy nowych produktów i dodatek “Document of Macross: No.004“.
Newtype Ace 11

Document of Macross

Related Posts