Epickie nowości Macrossa #42

Big West, na swoim kanale Youtube, udostępnił fragment z końcowych prób musicalu Macross Musicalture.
http://www.youtube.com/watch?v=d9qexf-Ql2E
Mam nadzieję, że w przypadku wydania Blu-ray, kamery będą bardziej dynamiczne (częste zmiany ujęć), a obraz bardziej interaktywny z publicznością. Sam występ nie wygląda źle. Co prawda niektórzy aktorzy nie mają doskonałego wokalu, ale nikt od nich tego nie wymagał. Przejaskrawione stroje, które prezentowały się strasznie plastikowo na plakatach i spotach reklamowych, tutaj wyglądają dość stonowanie nawet jak na normalne sztuki teatralne. Ważna dla musicalu jest też szybka adaptacja Maho Tomita w postać Charlotte Marion-Glass. Wydaje się, że wygląda bardziej przekonująco w tym stroju niż poprzednia w grafice (miejmy nadzieję, że Sayaka Kanda szybko wyzdrowieje i w przyszłości, już w formie anime/gry otrzyma szansę współtworzenia uniwersum Macrossa).

Jeśli miałbym w ten chwili oceniać zdolności aktorskie, najbardziej sympatycznie grają Yūsuke Hirose (o którym zapomniałem napisać – zmienił Takuyę Kikuchi w roli Vigo Walgria) i Kanae Yoshii (dobrze wiedzieć, że na scenie jest ktoś, kto ma doświadczenie piosenkarskie).

Najbardziej zabawna okazuje się część z członkomi organizacji – Neo Zentran. Te wymachiwanie flagami i podniosły głos sprawiły u mnie wrażenie poznania jakieś kolejnej (tanecznej) wariacji New Zeon z Universal Century (oryginalnego świata Gundama). Aż chce się wznieść rękę i krzyknąć: Hail Zentran! :D

Dodatkowe zdjęcia z widowiska można obejrzeć na stronie famitsu.com. Pierwszą recenzję sztuki w języku angielskim możecie przeczytać na forum Macross World. Musical zdaje się być oceniany na całkiem dobry, choć nie ma wielkiego wpływu na świat.W newsie na stronie akiba-souken.com prezentowane są klatki z nadchodzącego filmu kinowego Macross FB7 (i tym samym wydania Macross 7 na Blu-ray). W przeciwieństwie do pokazywanego na streamie trailerze, są one w wysokiej jakości.
Mylene Flare Jenius Macross FB7


Valkyria VF-25F Messiah o rozmiarach 1:1 znowu zawita w miejsce publiczne. Model w realnych wymiarach będzie eksponowany w Osace od 22 grudnia. Niestety jest też zła wiadomość: twórcy rezygnują ze stojącej wersji Gerwalk. Prawdopodobnym powodem jest brak pieniędzy na rozbudowę.

Related Posts