Macross Night z Animaxu na youtube

Dwa dni temu na Animaxie wyemitowano program Studio Musix, w którym zaśpiewali piosenkarze, podkładający głosy pod postacie z Macrossa. Całość można obejrzeć teraz na youtube i choć jakość nie zachwyca, warto.

Ogólnie nie było źle. Mari Iijima jak zwykle przy śpiewaniu „Do You Remember Love” ma problemy z amerykańskim akcentem. May’n i Megumi Nakajima mają na tyle zmiksowane piosenki, że trudno orzec, czy śpiewają na żywo, czy z playbacku (ale opening Macross Frontier na końcu jest ok). Program skradli dla siebie muzycy, odpowiadający za fikcyjny zespół Fire Bomber. Yoshiki Fukuyama to jak zwykle żywa energia. Najbardziej zaskoczyła jednak Chie Kajiura. Nigdy nie byłem wielkim fanem piosenki „Pillow Dream”, ale obecna aranżacja (część 3) sprawiała wrażenia epickości na miarę „DYRL” :) Do tego głos wokalny alterego Mylene Jenius w utworze Planet Dance zdaje się teraz być ostrzejszy niż albumowy.

Na zakończenie warto też zwrócić uwagę na reklamy, pokazywane pod koniec programu, a dokładniej jedną. Dnia 2. lutego (czyli w fikcyjne urodziny Mylene Jenius) odbędzie się trzecia edycja koncertu Mylene Night. To piękne, że Chie Kajiura kontynuuje tradycję, pozostaje mieć nadzieję, że Tomo Sakurai również będzie uczestniczyć, jak to było w 2011 roku.

Fire Bomber (Yoshiki Fukuyama) – Dynamite Explosion

Fire Bomber – Planet Dance (duet version)

PEŁNY PROGRAM

Część 1:
http://www.youtube.com/watch?v=H8TYsSYThEs
Część 2:
http://www.youtube.com/watch?v=NKVxVzxCDeM
Część 3:
http://www.youtube.com/watch?v=xSrVbbHwkws
Część 4:
http://www.youtube.com/watch?v=QWjy9ITRLc0

Related Posts