Epickie nowości Macrossa #43

Na początek 15-sekundowy spot reklamowy filmu „Macross FB7”, zamieszczany przeze mnie na blogu z opóźnieniem.
http://www.youtube.com/watch?v=lRcX-xiwTuM

W sieci pojawiły się pierwsze plotki z wczorajszych pokazów i wygląda na to, że produkcja nie jest zbyt różowa pod pewnymi względami. O ile nie znalazłem jakiś treściwych informacji na temat poziomu historii, to można poznać kilka szczegółów. Zdecydowanie fabuła jest kierowana już dla zorientowanych fanów Macross Frontier i przypomina streszczenie/muzyczny przegląd Macross 7. Nowej animacji nie ma za dużo.


W najnowszym 14. numerze Newtype Ace (10 października) – bieda. Żadnych nowych rozdziałów mang, tylko tona reklam. Najciekawszym materiałem są życzenia różnych twórców Macrossa złożone z okazji urodzin Lynn Minmay.
Kolejny zeszyt magazynu, spoglądając na tą reklamę, zapowiada się o wiele lepiej: nowe rozdziały Macross THE FIRST i Macross FF, plakat, dodatek „Document of Macross vol. 006”.

Newtype Ace vol. 14-15Obraz z forum Macross World

Zapowiedziano wydanie w pełni transformującego się modelu VF-1 Valkyrie w skali 1/72. Producentem jest firma Bandai.

Bandai VF-1 Valkyrie Macross
Zdjęcie ze strony Master File


Hasegawa wyda pierwszy model Valkyrii w skali 1/72, pochodzący z Macross Frontier. Dotychczas wydawało się, że tylko Bandai posiada prawa do tego rozmiaru, jeśli chodzi o ten serial, ale najwyraźniej jest jakaś luka w licencji, która pozwala innej firmie na wydanie VF-25 Messiah o wspomnianej wielkości.
Hasegawa 1/72 VF-25 MessiahZ okazji fikcyjnych 19. urodzin Lynn Minmay (10 października) na stronie oficjalnego klubu Macross (Super Dimension Club) zamieszczono grę-quiz, dotyczącą świata. Zrzutki można zobaczyć tutaj.

Miss Macross Maniacross Quizz
Macross

Related Posts