Epickie nowości Macrossa #44

Aby poprawić grobowy nastrój (który powstanie podczas czytania kilku recenzji Macross FB7 z linków na końcu dzisiejszego wpisu ;)), zapraszam do posłuchania piosenek z soundtracku „Macross FB7” Theme Song „Nyannyan FIRE! – Totsugeki Planet Explosion” „Virgin Story”, wydanego 21 października.

Sheryl Nome, Ranka Lee, Fire Bomber – Nyannyan FIRE! – Totsugeki Planet Explosion
http://www.youtube.com/watch?v=iZMlimCHe1Q
Fire Bomber – Virgin Story
http://www.youtube.com/watch?v=YTFrVbBFSN4


W japońskim magazynie Famitsu ujawniono nowe fakty na temat gry z okazji 30-lecia Macrossa. Produkcja tworzona jest przez Artdink (twórcę sześciu ostatnich gier z uniwersum na PSP i PS3), a jej pełny tytuł brzmi Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe. Co ciekawie zmienia się totalnie typ rozgrywki – przez ostatnie 30 lat fani otrzymywali niemal same symulacje Valkyrii. Tymczasem zapowiadana gra to RPG z robotami na PS3.

Najbardziej interesujący jest pomysł, usprawiedliwiający crossover bohaterów z kilku serii. Otóż dojdzie do wypadków ze skokiem podprzestrzennym, który spowoduje przeniesienie kilku znanych postaci z różnych czasów na jedną planetę o nazwie Ouroboros. Wśród pechowców znajdą się: Lynn Minmay, Hikaru Ichijyo (z myśliwcem VF-1S Valkyrie), Shin Kudō (VF-0A), Isamu Dyson (YF-19), Basara Nekki, Mylene Jenius (VF-19 Fire Valkyrie), Alto Saotome (VF-25F).
Macross 30


To nie jedyna gra, związana z uniwersum. Ta sama firma developerska Artdink pracuje także nad crossoverem, zainspirowanym przez modele mechów. W tytule Battle Robot Damashii, szykowanym na PSP, pojawią się Valkyrie z Macross Frontier, ale także roboty z Eureka Seven, Code Geass: Lelouch of the Rebellion, Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2, Star Driver, Zegapain, Fafner, Fafner: Dead Agressor: Heaven and Earth, Heroman, Lagrange – The Flower of Rin-ne.

Towarzystwo dość oryginalne, zwłaszcza patrząc, że w grze nie występują tylko mechy, ale myślący (choć w ograniczony sposób ;)) superbohater Heroman.


W internecie pojawiły się pierwsze anglojęzyczne recenzje filmu Macross FB7. Niektóre opinie mogą zawierać spoilery, ale gwarantuję, niewiele się straci przez ich czytanie.

Kotaku.com – Macross FB7 to bardziej 90-minutowa reklama niż film.

„Więc nawet, jeśli nie mogę nazwać Macross FB7 dobrym filmem, lub nawet filmem w znaczeniu tego słowa, fani Macrossa, starsi lub nowi, mogą być z niego zadowoleni.

Tochiro, Macross World

„Macross FB7 jest podróżą nad nostalgiczne jezioro, jeżeli znasz Macross 7. Nie mogę powiedzieć, że rekomenduje ten film osobom, którzy nie są zaznajomieni z tą serią.”

Gubaba, Macross World Forum – Macross „F*** ‚美,’ Seven” lub Bardzo Niesamowity Dzień przygotowany dla Bardzo Złego Filmu

„Byłem, bardziej, BARDZIEJ zawiedziony niż spodziewałem się, […] Moje niskie, niskie oczekiwania dokładnie pokryły się przez film.”

Z powyższych poglądów można wysnuć jedną konkluzje: produkcja jest raczej bonusem/streszczeniem Macrossa 7: wartym oglądania na dużym ekranie, niewartym ekranu tv (lepiej zaopatrzyć się w wydanie Macross 7 na Blu-ray). Wartościowego nowego materiału brak – zaprezentowany mógłby być równie dobrze dodatkiem do wydań Macrossa na Blu-ray.

Przy małym wkładzie pieniężnym (mała ilość nowej animacji), producenci zarobili niemałą sumkę. Pozostaje mieć nadzieję, że nie roztrwonią tej mamony w przyszłości. Big West jeszcze nigdy nie rzucił się tak na kasę, pomimo bycia agencją reklamową. To trochę smutne…

Related Posts