Występ May’n w polskiej telewizji, czyli o braku promocji znanego festiwalu anime przez AXN Spin HD

Dzisiejszy poranek okazał się dla mnie bardzo zaskakujący… moje oczy wyszły na wierzch, gdy sprawdziłem EPG na kanale AXN Spin o 11.30 (a nie często włączam ten kanał). Piętnaście minut później wiedziałem, że to nie sen. AXN Spin HD wyemitował Anime Musix Fall 2011, który odbył się w Yokohama Arena! To coroczny festiwal stacji Sony, na którym śpiewana jest muzyka z anime. Wśród wykonawców pojawili się Kalafina, Minori Chihara, Grandrodeo itd.

Większość tych zespołów nigdy nie była w moim guście (wolę muzykę anime z lat 80 i 90), ale i tak stacji AXN Spin należą się pochwały (i nie tylko one, ale o tym za chwilę). Zwłaszcza, że stacja przetłumaczyła komentatora zapowiadającego piosenki oraz okrzyki artystów podczas występu. Relacja była skrócona do półtorej godziny, przez co pominięto wiele utworów (jak cover głównego motywu anime Slam Dunk, wykonywany przez Faylan, czy tłumny cover openingu Chibi Maruko-chan z 1990 roku). Generalnie każdemu artyście pozwolono się zaprezentować, ale zazwyczaj tylko przez jedną piosenkę.

Jakie więc było moje zdziwienie, gdy okazało się, że wyjątkiem od tej reguły jest… May’n. Skrót, wyemitowany na AXN Spin HD, zawierał aż cztery utwory, śpiewane przez nią!

May’n – Scarlet Ballet

http://www.youtube.com/watch?v=h9HmXcvKhjQ

May’n – Kindan no Elixir (Macross Frontier Sayonara no Tsubasa)

http://www.youtube.com/watch?v=Ulihl3W2Llk

May’n – Brain Diver

http://www.youtube.com/watch?v=Nww2_7cJjA8

Kotoko x May’n x Grandrodeo – Sword Summit

http://www.youtube.com/watch?v=3LiHpfNypw0

TAK! Wszystkie te cztery utwory zostały wyemitowane w polskiej telewizji godzinę temu (w tym jeden z Macrossa Frontier!), a May’n została najbardziej doceniona spośród artystów. Czyż to nie piękne? :)

Niestety nie ma róży bez kolców. Sprawdziłem już ramówkę kanału AXN Spin i niestety okazuje się, że była to jednorazowa relacja z tego festiwalu (przynajmniej do 18 listopada nie ma żadnej powtórki). Co to oznacza? A to, że telewizja zaliczyła wtopę w sprawie promocji wydarzenia. A przecież mogła wydać odpowiedni komunikat prasowy do portali medialnych i informacja o programie znalazłaby się niemal natychmiast na serwisach o mandze i anime. Po prostu brawo, i później dziwić się, że mimo znacznej ilości fanów anime w Polsce, kreskówki na tym kanale mają przeciętną oglądalność :(

Related Posts