EnM #48 – nowe materiały i info dotyczące Macross 30

Sarah, Mao i Sheryl Nome – przyszłość spotyka przeszłość :)
Macross 30 Sara Nome Mao Nome Sheryl Nome

Artlink stworzył w ostatnich czterech latach aż 6 gier, opartych o uniwersum: Macross Ace Frontier, Macross Ultimate Frontier, Macross Trial Frontier, Macross Triangle Frontier, Macross Last Frontier, Watashi no Kare wa Pilot 2012. Bywało z nimi różnie, czasem można było narzekać na zbyt mały postęp innowacji, jeśli chodzi o gry PSP (choć moim zdaniem Macrossy są jednymi z najlepszych gier akcji na tą konsolę). Innym razem tytuły na PS3 okazywały się projektami zbyt bardzo bazującymi na swym filmowym rodowodzie i przez to krótkimi. Wszyscy fani czuli jednak, że Artdink i Namco Bandai szykują coś szczególnego na jubileusz – długi produkt ze wszystkimi erami Macross – odpowiednik PSP-owego Macross Triangle Frontier. Jednocześnie spekulacje odbywały się na innej płaszczyźnie – fascynaci liczyli, że na 30-lecie pojawi się nowy serial OVA i TV, co wydawało się trudne zważywszy na nagięte terminy Satelight. Big West najwyraźniej nie chciało zmieniać studia animacji – w końcu przez ostatnią dekadę świetnie im się współpracowało. Zresztą bez Shoji Kawamorimiego, będącego producentem wykonawczym Satelight, rocznica nie byłaby tym samym. Wyszedł więc potworek-film Macross FB7, musical, a finalnym punktem programu miała stać się gra, która okazuje mieć szczególną rolę.  Skoro producenci nie mogą uczynić tradycyjnej “okrągłej rocznicy” w formie serialu anime, to dlaczego historii nie zaadaptować na inny typ rozrywki np. na telewizor, podłączony do PS3?

Trzy poprzednie ważne newsy o grze:
Specyfikacje gry, lista postaci i twórca historii (Ukyō Kodachi)
szczegóły dotyczące wydania (cena, data gry: 28 lutego)
teaser trailera gry


Macross 30 postacie z gry
Nowe szczegóły dotyczące fabuły gry RPG akcji “Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe” (Piosenka, która połączyła Galaktykę):
Akcja ma miejsce w 2060. Minął rok od wojny między flotą Frontier, a Vajrami, po której powrócił pokój w przestrzeni kosmicznej. Pilot oddziału S.M.S. Saphira, Leon Sakaki, zostaje przydzielony do misji na planecie Ouroboros w centrum Galaktyki. Gdy przybywa w pobliże planety, pojawia się nagle statek nieznanej cywilizacji. Leon próbuje nawiązać kontakt z kosmitami, jednak zostaje zestrzelony. Przed śmiercią ratuje go Aisha Blanchett, szef oddziału S.M.S. Ouroboros, która także mówi mu, że nie są zdolni opuścić planety z powodu anomalii, zwanej zorzą Ouroboros.
Leon i Aisha będą współdziałać w celu znalezienia sposoby ucieczki z globu. Dołączy do nich Mina Forte – tajemnicza dziewczyna, którą odnaleźli podczas rutynowych poszukiwań. Historia będzie się kręcić wokół jej przebudzenia i ratowania galaktyki, bowiem jak okazuje się, na planetę trafili również legendarni piloci i piosenkarze z różnych momentów w czasie.

BOHATEROWIE

Leon Sasaki
Fantastyczny pilot z nadzwyczajnymi umiejętnościami i silnym poczuciem sprawiedliwości. Historia zaczyna się z jego przybyciem na Ouroboros.
“Siegfried 1, przerywam!”
Leon Sasaki Macross 30
Macross 30 - obrazek 1 Macross 30 obrazek 2 Leon Sasaki
Aisha Blanchett
Dziewczyna z rasy Zentraedi. Młoda genius, pracująca dla oddziału SMS Ouroboros. Niezwykle pogodna i radosna. Zajmuje się głównie badaniami nad ruinami z planety.
“Wspaniale! Odnalazłam coś nowego w ruinach!”.
Aisha Blanchett Macross 30
Macross 30 obrazek Macross 30 obrazek Aisha Blanchett Macross 30
Mina Forte
Tajemnica dziewczyna, cierpiąca na amnezję. Znaleziona w stanie snu w ruinach. Jest kluczem historii. Przeszłość bohaterki ujawniana jest wraz z kolejnymi etapami gry.
“Jestem… moment, a kim ty jesteś?”
Mina Forte Macross 30
Mina Forte Macross 30 Mina Forte Macross 30
Rod Barutoma
Rywal w grze. Pilot należący do nowych zjednoczonych specjalnych oddziałów “Havuamaru”. On i Lion byli przyjaciółmi z dzieciństwie, zanim poróżniły ich pewne zdarzenia.
Rod Barutoma

NOWY MYŚLIWIEC

Oficjalna nazwa najnowszej Valkyrii to YF-30 Chronos. Posiadać będzie jedynie dwa silniki oraz skrzydła o kształcie delta (czyli takie podłużne w tył). Dla porównania przypominam wygląd poprzednika – YF-29 – różnice widoczne gołym okiem :)

YF-30 Chronos

NOWE ILUSTRACJE BOHATERÓW ZNANYCH Z INNYCH SERII:

Lynn Minmay – SDF Macross
Lynn Minmay Macross 30

Sharon Apple – Macross Plus

Sharon Apple Macross 30

Grace O’Connor – Macross Frontier
Grace O'Connor Macross 30

SCREENY Z GRY

Gameplay z celownikiem. Czyżby nowy sposób sterowania?
Macross - celownik
Macross - celownik
Macross - celownik
Macross - celownik
Macross - celownik
Macross - celownik
Macross - celownik

Related Posts