EnM #49 – trailer gry Macross 30, powrót magazynu Macross Chronicle

Namco Bandai Games zamieściło dzisiaj zwiastun gry “Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe” (28 lutego 2013):
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=F7INFuznyuo]
No cóż, nie ma to jak zachęcić fana do zakupu konsoli. Wygląda na to, że pod koniec 2013/na początek 2014 roku zaopatrzę się w PS3 i bardziej szczegółowy słownik japońsko-polski. Do tej pory spodziewałem się hermetycznej relacji między poszczególnymi bohaterami serii anime, a tutaj widzę pełną kooperację w scenkach animowanych (Sheryl Nome spotykająca Sarę Nome :)), a nawet rywalizację z czarnymi charakterami. Naprawdę czuć, że gra jest substytutem jubileuszowej serii anime i podsumowaniem 30-lecia uniwersum. Brawo Artdink, Namco Bandai i Big West!

Można także w końcu bliżej się przyjrzeć najnowszej Valkyrii – YF-30 Chronos :) Sądząc po budowie jest chyba przeznaczona do przemieszczania przez wąskie lokacje (szybkie etapy w grze?).
YF-30 Chronos

Poprzednie newsy o grze:
Opis fabuły i krótka biografia na temat nowych postaci z gry
Specyfikacje gry, lista postaci i twórca historii (Ukyō Kodachi)
szczegóły dotyczące wydania (cena, data gry: 28 lutego)
teaser trailera gry


Magazyn Macross Chronicle wraca do drukarni. 80-numerowa wersja pisma, która wydawana była próbnie w regionie Hiroshima (10 numerów) na początku roku, wróci w 15 stycznia jako tygodnik. DeAgostini zdecydowało się tym razem sprzedawać kolekcję na terenie całej Japonii.

Przypominam, Macross Chronicle było kompendium wiedzy o uniwersum, oryginalnie wydawanym w latach 2008-2010 przez We’ve Inc. Zapowiadana poszerzona edycja ma być większa o 30 zeszytów, a także zawierać zaktualizowane informacje, związane z takimi produkcjami jak film Macross FB7. Strona projektu: http://deagostini.jp/mcr/
Macross Chronicle 2013


Najnowszy, 16. numer Newtype Ace niestety nie zawiera żadnych istotnych materiałów, związanych z Macrossem. Nie ma nowych rozdziałów mang. Jedynie reklamy już dobrze znanych produktów (ostatni odcinek “Macross Super Dimensional Seminar” zostanie wyemitowany w wigilię na kanale Tokyo MX i 4 stycznia na B11.
Newtype Ace 16

Related Posts