Kalendarium roku 2013 w świecie Macross

Podążając tradycją z poprzedniego roku, przedstawiam wydarzenia, którego miałyby miejsce w 2013, gdybyśmy żyli w świecie Macrossa :)

pierwszy rok Nowej Ery –  New Era 0001 (kalendarz, który jak wiemy nie przyjął się ;))
– narodziny Miku Ichijyo, córki Hikaru i Misy Ichijyo, głównych bohaterów SDF Macross.
próbny lot VF-5. Ze względu na mniejsze koszta wyrobu od VF-1 Valkyrie, pierwszy myśliwiec, produkowany na statkach kolonizacyjnych (od 2015 roku). Ciekawostką dotyczącą tego modelu jest brak projektu graficznego, stworzonego przez Shoji Kawamoriego. Valkyria nie pojawia się w żadnej grze, animacji czy komiksie. Znany jest tylko opis technologiczny na podstawie, którego fan o pseudonimie StudioOtaking zaprojektował kilka lat temu wygląd mecha:

VF-5 by Studio Otaking
Obrazek pochodzi stąd.

Inny wygląd zaproponował Lestat z forum Macross World:

VF-5 by Lestat
Obrazek pochodzi stąd.

uruchomienie pierwszego okrętu klasy SDFN – serii Macrossów, wzorowanych na oryginalnym SDF-1, o ograniczonych możliwościach emigracyjnych (pomieszczenie 10 tysięcy ludzi). Pierwszym statkiem tego typu był SDFN-1 Hayase. W serii animowanej Macross Frontier możemy zobaczyć wrak SDFN-4 Bruno J. Global, zniszczonego podczas ataku Vajra. W sumie powstało 12 egzemplarzy.

Wrak 117. statku badawczego „SDFN-4 Bruno J. Global” na Galii 4 – 12. odcinek Macross Frontier.
SDFN-4 Bruno J. Global statek Macross

Kwiecień

– początek kolonizacji najbliższych systemów słonecznych przez Ziemian (obejmujący teren 100 lat świetlnych od naszego Układu).

Listopad

– odkrycie niezamieszkanej, zdatnej do życia planety, znajdującej się 11.7 lat świetlnych od Układu Słonecznego w Groombridge 1816.  Ciało niebieskie otrzymuje nazwę planeta Eden – rozpoczyna się emigracja ludności na jej powierzchnie z Ziemi.

Planeta Eden – 1. odcinek Macross Plus (2040 rok)Planet Eden Macross Plus

– kapitanem oddziału obronnego statku emigracyjnego na planetę Eden zostaje pierwszy porucznik Timoshie Daldanton (z rasy Zentradi), późniejszy czarny charakter gry Macross VF-X2 (dziejącej się w roku 2050), stojący na czele organizacji terrorystycznej „Black Rainbow”.
Timoshie Daldanton Macross VF-X2 postać

Źródło: Macross Compendium

Related Posts