EnM #53 – nowy zwiastun z przerywnikami, pierwsza recenzja gry Macross 30

Trailer „Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe” z przerywnikami animowanymi:


Gameplay z programu Namco Bandai Live (13 luty). Można zobaczyć najnowszy myśliwiec Y-30 Chronos w otwartym świecie i posłuchać tej cholernej podniety Japończyków ;)

http://www.youtube.com/watch?v=b7xeS_cvL2s

W najnowszym wydaniu magazynu Famitsu pojawiła się pierwsza recenzja tytułu. Oceny prezentują się następująco:
8/8/8/8 (32/40)

Długość:
– 40 godzin (bez misji dodatkowych)
– 80 godzin (z misjami dodatkowymi)

Zalety:
– wielkim plusem jest historia, zwłaszcza dla fanów Macrossa
– budowa i modyfikacja Valkyrii
– nowo-nagrane kwestie z oryginalną obsadą
– poziom i ilość scen animacji jest imponująca
– łatwy/automatyczny tryb bitew dla początkujących graczy
– możliwość wyboru własnej muzyki

Wady:
– podczas bitew czasem trudno zorientować, co się dzieje
– trudne sterowanie podczas przełączania trybów Valkyrii
– niekiedy niektóre czynności (jak atak) dla każdego trybu są trochę zbyt skomplikowane

Czyli co? Historia, animacja i głosy są dobre, za to gameplay zły? ;) Przyznam, że nie rozumiem za bardzo oceniania magazynu. Narzekanie na trudne sterowanie i jednocześnie docenienie trybu dla początkujących graczy? Dziwne kryteria. Mnie osobiście bardzo cieszy podniesienie trudności, bo gry na mniejsze konsole w miarę czasu były zbyt łatwe (zwłaszcza, gdy podkręciło się atrybuty swojej Valkyrii).Dla porównania ich oceny wcześniejszych gier Macross z PSP:
Macross Ace Frontier: 8/9/9/7 (33/40)
Macross Ultimate Frontier: 8/9/8/9 (34/40)
Macross Triangle Frontier: 9/9/9/9 (36/40)

Czyli nie jest źle, jeśli weźmie się pod uwagę fakt większej konkurencji na PS3 względem PSP. Ciekawe, jak będą wyglądać oceny zachodnich graczy.


W ostatnich dwóch tygodniach pojawiły się trzy kolejne odcinkiMacross Super Dimension Seminar„, poświęcone grze, przedstawiające wcześniejsze dzieje bohaterów, dotychczasowe Valkyrie oraz nowe sceny z nadchodzącej produkcji.

 

 

 


18. numer Newtype Ace przynosi kolejne rozdziały Super Dimension Fortress Macross THE FIRST i Macross FF (dokładnie przedostatni, za miesiąc seria kończy się). Warto na chwilę zejść z tematu i przedstawić nowy nabytek magazynu – komiks „Kidō Senshi Gundam UC: Niji ni Norenakatta Otoko„. Autorami są militarny nowelista Harutoshi Fukui (scenariusz) i Hiyon Katsuragi (rysunek).

Bohaterem nowej mangi jest kapitan Bright Noa, mentor pilotów z trzech pierwszych seriali Gundam: Amuro Raya (Mobile Suit Gundam), Kamille Bidana (Zeta Gundam) i Judau Ashta (ZZ Gundam). Seria opowiada o jego losach między wydarzeniami z filmu Gundam: Char’s Counterattack, a z aktualnie wydawanej animacji Gundam Unicorn (szósty odcinek już 2 marca w kinach, a 22. na Blu-ray :)).
Newtype Ace 18
Tym samym Newtype Ace może się pochwalić trzema komiksowymi przedstawicielami fundamentów anime z gatunku SF – obok powyższej mangi i Macross THE FIRST, pismo publikuje także obrazkową adaptację Space Battleship Yamato 2199.


Na serwisie Macross World zrelacjonowano walentynkową wystawę Oshare Macross VD – kliknij.

Related Posts