EnM #59 – Replika gitary Nekki Basary, macrossowy panel i kilka modeli

Ostatnimi czasy strasznie zaniedbałem blog pod względem prezentowania nowych produktów ze świata Macross. Pora to nadrobić :)


A jest na co zawiesić oko. Firma „Arkadia” wydała w skali 1:1 replikę gitary Nekki Basary z Macrossa 7. Przy produkcji uczestniczył głos postaci – Yoshiki Fukuyama, który był już podobno widziany z nią na koncercie :) Macross 7 Nekki Basara gitara Koszt instrumentu to 350000 jenów (czyli jedynie 11734 złotych ;)). Będzie wykonywana na zamówienie, a stworzenie każdej części podobno ma trwa 7 miesięcy. Jak widać gadżet jest kierowany do najbardziej fanatycznych fanów Fire Bomber i Macross 7 :)


W połowie czerwca Bandai opublikował trailer wydania Blu-ray „Macrossa Plus”, który miał premierę 21 czerwca. Jak zwykle, jak to w przypadku japońskich spotów reklamowanych, video w opłakanej jakości ;)


Pod koniec maja została wydana figurka Lynn Minmay z serii „Cos Kuro”. Postać jest ubrana w orleański kostium Sheryl Nome. Cena: 1500 jenów. Lynn Minmay postać z Macross w stroju Sheryl Nome


Na Youtube można zobaczyć całą relację z panelu, poświęconemu Macrossowi. Wydarzenie miało miejsce na konwencie Anime Bostem 2013.


Pojawiła się reklama modelu VF-1 A/S w skali 1:72 do składania, stworzonego przez Bandai. Data wydania: 29 czerwca 2003.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r0h1jw4Skvk


Docomo zaoferowało nową funkcję na swoich smartphone’ach pod tytułem „Macross Concier”. Dzięki aplikacji, lektorem wypowiadającym funkcje telefonu zostaje Sheryl Nome lub Ranka Lee.


Opublikowano ilustrację, jaka pojawi się na pudełku modelu rocznicowego VF1J: VF-1J

Related Posts