EnM #64 – nowe japońskie wydanie filmów Macross Frontier z angielskimi napisami!

Dobra wiadomość dla zachodnich fanów. Wygląda na to, że Big West i Namco Bandai wreszcie wyczuli niszę poza mainstreamowym rynkiem. W dniu 15 maja 2014 roku ostatnia z firm wyda nowy zestaw Blu-ray pod nazwą „Macross Frontier the Movie 30th d Shudisuta b Box„. W jej skład wejdą dwa filmy kinowe Macross Frontier z angielskimi napisami.

Będzie to pierwsze oficjalne angielskie tłumaczenie najnowszego anime Macross od 18 lat! Skomplikowana sytuacja prawna marki nie pozwala na normalne wydanie serii na Zachodzie, jednak jak widać nie przeszkadza to w dołączaniu translacji do edycji na rodzimy rynek :) Dowiodło to czerwcowe japońskie Blu-ray „Macross Plus” ze starym angielskim dubbingiem w serialu i napisami w filmie. Teraz fani otrzymali coś zupełnie nowego.

Spot promujący Blu-ray

Reklama telewizyjna

Ponadto obydwa filmy zostaną zedytowane. Pierwszy z filmów otrzyma nową animowaną sekwencję na początku, drugi na jej zakończenie. W składance znajdzie się trzecia płyta z nigdy niewydanymi wcześniej materiałami: „Macross Frontier the Movie Special Play View”, 120-minutowa „Macross Frontier Video Historia”, „Instructor Sheryl’s 30th Anniversary Movie Document”, „Super Galaxy-Class voice cast interviews” oraz koncert ze świata Play Station Home: „Macross Frontier Super Dimension Super Live ~PS Home kara Ai o Komete~” (do obejrzenia z nowych kamer, wymaga posiadania Play Station 3).

Wśród innych bonusów znajdą się: 24-odcinkowe „Macross Intelligence Agency”, zbiór reklam produktów, związanych z MF oraz wideo z twórcą – Shoji Kawamorim, wyjaśniającym jak transformuje się mech VF-25, i studyjne nagranie Megumi Nakajimy z czasów pierwszego filmu.

Cena zestawu Bluray to 16800 jenów, a wersja DVD będzie kosztowała 14800.

Related Posts