Nadchodzi Aquarion Logos i Sousei no Aquarion Evol – nowe anime w uniwersum twórcy Macrossa

W tym roku swoje 10. urodziny obchodzi Sousei no Aquarion – anime stworzone przez Shoji Kawamoriego i studio Satelight w 2005, które doczekało się później serii OVA oraz sequela w postaci Aquarion Evol. Z tej okazji na fanów cyklu czeka nowy odcinek OVA zatytułowany Sousei no Aquarion Evol oraz zupełnie nowy, trzeci serial telewizyjny – Aquarion Logos.

Aquarion Logos powstaje tym razem prawdopodobnie bez udziału Shoji Kawamoriego (który jest zajęty przygotowywaniem serii telewizyjnej pod roboczym tytułem Macross Δ) – nie jest on wymieniany w informacjach prasowych, aczkolwiek możliwe, że odpowiada za projekty mechów. Reżyserem jednak jest kto inny – Eiichi Sato – weteran studia, mający w swoim dorobku storyboardy epizodów ich różnych produkcji, włączając w to wszystkie Aquariony i Macrossy od Zero. Zaliczył też stanowiska kluczowego animatora i asystenta reżysera. Jako reżyser odpowiadał za drugą połowę serialu Basquash! oraz Nobunaga The Fool.

Projekty postaci dla serialu wykonał Takeshi Mamezuka, a opening serii skomponowała Yoko Kanno – twórczyni soundtracku do poprzednich cześci oraz Macross Plus i Macross Frontier. Czołówkę zaśpiewa May’n (Sheryl Nome z Macrossa Frontier).  Będzie to pierwsza piosenka początkowa z Aquariona, która nie jest wykonywana przez piosenkarkę Akino.

Premiera: 2 lipca 2015 roku na antenach stacji Tokyo MX, SUN, TVA, KBS, GYT, GTV, BS11, AT-X. Na razie nie zdradzono szczegółów fabuły.

Aquarion Logos

Wcześniej – 28 czerwca – zadebiutuje odcinek Sousei no Aquarion Evol. Również nie wiadomo o nim za wiele, ale najprawdopodobniej ma streścić historię poprzednich serii z perspektywy osób trzecich, którzy sądząc po wyglądzie będą najprawdopodobniej reinkarnacjami Jina i Yunoha Suroor z Aquarion Evol.

Related Posts