Aktorski koncert anime Love Live na szczycie list sprzedaży

Seria Love Live po raz kolejny nie do pobicia. 4-dyskowe wydanie Blu-ray pod tytułem „μ’s Go→Go! LoveLive! 2015 ~Dream Sensation!~ Blu-ray Memorial BOX” zawierające koncert z udziałem aktorek podkładających pod anime zajęło pierwsze miejsce na tygodniowej liście sprzedaży Oriconu. Zapis widowiska, które odbyło się 31 stycznia i 1 lutego w hali Saitama Super Arena, a zostało wydane 30 września, rozszedł się w 49382 kopiach.

Jest to najlepszy wynik w historii Blu-ray tej marki. Poprzedni rezultat – 31 tysięcy sprzedanych sztuk – należy do „μ’s →NEXT Love Live! 2014~ENDLESS PARADE~ Blu-ray Disc” z sierpnia 2014 roku.

O tym, jak silną marką jest Love Live można było się już przekonać w tym roku kilka razy. Debiutujący 13 czerwca film kinowy w pierwszych dwóch dniach zarobił 3,24 miliona dolarów, będąc wyświetlanym tylko w 121 japońskich kinach (mainstreamowe produkcje mogą liczyć na 3 razy większą powierzchnię). Pełnometrażówka przez następne kilka tygodni okupowała pierwsze miejsce rodzimego Box Office. Ostatnie ogłoszone liczby wskazują, że w ciągu 107 dni (do 12 września) produkcja zanotowała 21,2 milionów dolarów przychodu. Tym samym jest to 5. najlepiej zarabiający film wydany przez Shochiku od 2000 roku. A przecież będą jeszcze pieniądze z wydania Blu-ray…

Innym sukcesem okazały się piosenki wydane we wrześniu – μ’s została pierwszą grupą idolek z anime, której wszystkie trzy single w jednym miesiącu trafiły do Top 3 sprzedaży.

Related Posts