Pierwszy singiel „Love Live! Sunshine!!” sprzedany w 48 tysiącach egzemplarzy

Debiutancki singiel – Aquors – drugiego głównego girlsbandu marki Love Live, zajął 3 miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się singlów firmy badawczej Oricon. Krążek z trzema piosenkami został wydany 7 października 2015 roku i znalazł 48 tysięcy nabywców. Dla porównania „Bokura no LIVE Kimi tono LIFE” – inaugurujące CD ich niezwykle popularnych poprzedniczek – μ’s, zajęło w sierpniu 2010 roku dopiero 167 miejsce w rankingu, rozchodząc się w zaledwie 441 egzemplarzach. To pokazuje, jak ważny dla tej marki był sukces anime ^^

Spoty reklamowe singla przygotowane przez studio Sunrise, który z pewnością wkrótce zrealizuje anime.


Członkowie Aquors / Love Live Sunshine (seiyuu/piosenkarka oraz ich grana przez nich postać):

Anju Inami jako Chika Takami
Najmłodsza w swoim rodzeństwie, fanka μ’s i liderka zespołu. Jej rodzina prowadzi gospodę, która posiada otwarte kąpielisko z widokiem na morze. Druga klasa liceum.
Chika Takami

Rikako Aida jako Riko Sakurauchi
Drugoklasistka która wcześniej żyła w Akihabara, Tokio, ale przeniosła się do Uchiura. Strachliwa, dystansująca się dziewczyna. Dobra w rysunku, preferująca życie w zamknięciu nad przebywaniem na świeżym powietrzu. Została idolką pod wpływem Chiki.
Riko Sakurauchi

Nanaka Suwa jako Kanan Matsuura
Trzecioklasistka, która żyje i prowadzi sklep nurkowy wraz z jej dziadkiem na pobliskiej wyspie. Jest przyjaciółką Chiko od dziecka i chce zostać idolką, bo to pomoże zrealizować jej własne plany.
Kanan Matsuura

Arisa Komiya jako Dia Kurosawa
Trzecioklasistka z dobrze znanego lokalnego klanu. Przewodnicząca rady uczniowskiej. Dumna i odlotowa. Chika żałuje, że wzięła ją do swojego zespołu, bo jest osobą, która nie akceptuje przegranej. Jej imię znaczy „Diament” w języku japońskim.
Dia Kurosawa

Shuka Saitō jako Yō Watanabe
Drugoklasistka. Szkolna pływaczka na poziomie finałów krajowych mistrzostw. Marzy o zostaniu kapitanem promu.
You Watanabe

Aika Kobayashi jako Yoshiko Tsushima
Pierwszoklasistka, która ciągle ma pecha, więc myśli o sobie jak o demonie i co ciekawe jest bardzo dumna z tego. Urodziła się w mieście Numazu i nienawidzi owocu mikan. Nalega, aby nazywać ją „Johanne”, a nie jej prawdziwego imienia – Yoshiko.
Yoshiko Tsushima

Kanako Takatsuki jako Hanamaru Kunikida
Pierwszoklasistka i córka rodziny opiekującej się lokalną świątynią od pokoleń. Dobra w śpiewaniu, członkini lokalnego chóru. Kocha czytać i łatwo pogrąża się w zadumie.
Hanamaru Kunikida

Aina Suzuki jako Mari Ohara
Trzecioklasistka, będąca w połowie Japonką, a w połowie cudzoziemką. Jej ojciec, Francuz z Włoch prowadzi włoski hotel. Ma bystry umysł i robi wszystko na swój sposób.
Mari Ohara

Ai Furihata jako Ruby Kurosawa
Pierwszoklasistka, która łatwo wpada w płacz i boi się mężczyzn. Młodsza siostra Dia.
Ruby Kurosawa

Nazwa zespołu została wybrana przez fanów w głosowaniu (23789 głosów pomiędzy 1, a 11 czerwca). Aqours wygrał z 4644 głosami.
Love Live Sunshine

Ostatnio odbyło się głosowanie na ulubioną nową bohaterkę. Oto wyniki:
1. You Watanabe (Shuka Saito)
2. Ruby Kurosawa (Ai Furihata)
3. Riko Sakurauchi (Rikako Aida)
4. Hanamaru Kunikida (Kanako Takatsuki)
5. Yoshiko Tsushima (Aika Kobayashi)
6. Chika Takami (Inami Anju)
7. Dia Kurosawa (Arisa komiya)
8. Mari Ohara (Aina Suzuki)
9. Kanan Matsuura (Nanaka Suwa)

Related Posts