Gundam Thunderbolt – pierwszy rysunek promujący nowe anime

Oficjalna strona adaptacji mangi autorstwa Yasuo Ohtagaki zaprezentowała ilustrację przedstawiającą protagonistów: chorążego Io Fleminga z Federacji Ziemskiej i sierżanta Daryla Lorentza z Królestwa Zeonu, a także ich mechy: Full Armor Gundama i czerwonego Psyco Zaku. Rysunkowi wtóruje slogan: „Dwójka, której przeznaczeniem jest zabić siebie”.
Gundam Thunderbolt anime

Akcja komiksu Mobile Suit Gundam Thunderbolt, i zapowiedzianego w ubiegłym tygodniu, anime dzieje się podczas Wojny Jednorocznej, znanej z pierwszego anime Gundam z 1979 roku (Gundam 0079), Gundam 0080: War in The Pocker (1989), Gundam: The 08th MS Team (1997) oraz Gundam IGLOO (lata 2000). Opowiada o potyczkach dwóch asów-pilotów w obszarze pioruna (Thunderbolta) – strefy walki z ogromną ilością wraków kolonii kosmicznych i statków wojennych.

Manga jest publikowana od Marca 2012 roku w magazynie Big Comic Superior i do października 2015 roku wydano 6 tomów. Autor serii, Yasuo Ohtagaki jest również twórcą komiksu Moonlight Mile, który doczekał się anime w 2007 roku. Serial trafił także do naszego kraju za sprawą Anime Gate / Vision na DVD/stream .

Related Posts