„Żegnaj” oryginalne Love Live, czyli rozpad zespołu μ’s

Ten czas musiał kiedyś nadejść, a powstanie drugiego zespołu dla nowego projektu „Love Live Sunshine” zapowiadało, że niedługo japońscy fani pożegnają się z obecnie najbardziej dochodowym fikcyjnym zespołem pochodzącym z anime. Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że kontrakty z piosenkarkami/seiyuu podkładającymi głos pod bohaterki anime Love Live dobiegną końca wraz z początkiem kwietnia.

Za czym do tego dojdzie 31 marca -1 kwietnia ma mieć miejsce pożegnalny koncert „μ’s Final Love Live!”. Wcześniej odbędą się też imprezy takie jak pokazy serialu i filmu kinowego, płatne streamingi wcześniejszych występów na żywo. Ponadto grupa zaśpiewa w Kōhaku Uta Gassen – noworocznym konkursie piosenki, który jest najbardziej popularnym programem muzycznym w Japonii.

Czy to definitywny koniec wspólnych występów członkiń μ’s? Myślę, że jeśli chodzi o regularną działalność zespołu to tak, ale z pewnością – o ile w zespole nie było jakiś dużych sekretnych spięć – fani doczekają się  jubileuszowych, sporadycznych koncertów. Marka będzie trwać, fandom dość duży, to jest z kogo zdzierać kasę ;)

Może jakiś gościnny występ w anime Love Live Sunshine… ;)

Related Posts