Reklama pierwszego singla Poppin’ Party – fikcyjnego zespołu projektu BanG Dream!

Bushiroad – japoński producent kolekcjonerskich kart – walczy o własny kawałek tortu na rynku fikcyjnym japońskich idolek. Multimedialny projekt „BanG Dream!” i jej 5-osobowy fikcyjny band Poppin’Party doczeka się publikacji pierwszego singla w dniu 24 lutego. Na youtube można zobaczyć animowany, krótki teledysk promujący krążek.

W skład grupy wchodzą: Kasumi Toyama ( w tej roli: Aimi – gitara, wokall), Arisa Ichigaya (Ayasa Ito – keyboard), Rimi Ushigome (Rimi Nishimoto – bass), Sae Ohtsuka (Tae Hanazono – gitara prowadząca) i Saaya Uamabuki (Ayaka Ohashi/perkusja). Pierwszy ich występ na żywo miał miejsce 18 kwietnia, ostatni – piąty: wczoraj na „Bushiroad Live 2015”. Dotychczas były to uczestnictwa gościnne, ale 24 kwietnia przyszłego roku ma odbyć się ich pierwszy, samodzielny koncert w hali Stellar Ball (Tokio).

Na oficjalnym kanale projektu na youtube można zobaczyć trochę fragmentów z koncertów i w sumie jak je przeglądam to widać progres wokalistki od pierwszego do ostatniego wrzucanego, trzeciego występu ;)

Nagranie z trzeciego, sierpniowego koncertu

https://www.youtube.com/watch?v=Hj689yMgU8Y

https://www.youtube.com/watch?v=UVCIIE2twzQ

Nie byłby to multimedialny projekt, gdyby dziewczyny tylko śpiewały na scenie. Od 8 stycznia w magazynie Monthly Bushiroad publikowana jest manga „BanG Dream! Star Beat” autorstwa Aya Ishidy. Wydawana jest też powieść ilustrowana w Dengeki G’s Magazine.

Czas pokaże, czy doczekamy się kroku najważniejszego, czyli powstania anime. Tego typu biznes ma długą tradycję w Japonii (Macross ^^), a nie wszystkim fikcyjnym zespołom udaje się prześlizgnąć do głównego medium, jakim jest animacja (sam marzę o adaptacji gier visual novel Kira Kira i Deardrops – pierwsza z nich podobno miała bardzo dobrą sprzedaż w Japonii). Niekiedy pozostają zapomnianą dziś ciekawostką (w tym samym czasie rekordy popularności biją większe syfy jak znienawidzony przeze mnie K-on ;).

Related Posts