Ilustracja promująca drugi odcinek anime Gundam Thunderbolt, zapowiedź kontynuacji Gundam Unicorn

Nowa seria dziejąca się podczas Wojny Jednorocznej powróci z drugim epizodem już 12 lutego (streaming). Wcześniej produkcja zostanie udostępniona subskrybentom Gundam Fan Club w dniu 29 stycznia. Niestety po raz kolejny odcinek będzie trwał jedynie 18 minut, co oznacza, że serial służy głównie promocji wcześniej wspomnianej usługi internetowej.
Gundam Thunderbolt odcinek 2

Inną ważną informację z ostatnich dni jest zapowiedź 11 tomu powieści Gundam Unicorn autorstwa Harutoshi Fukui, w 14 tomie mangi Mobile Suit Gundam UC Bande Dessinée. Nowa książka, pierwsza od 6 lat, ukarze się w przyszłym roku. Wcześniejsze dziesięć posłużyły jako źródło do powstania jednej z najlepiej sprzedających się 7-odcinkowej serii OVA, więc możliwe, że w ciągu następnego 10-lecia doczekamy się jego sequela.

W sumie nie wiem, czy chciałbym go oglądać, bo choć dobrze bawiłem się podczas całego serialu to rozczarował on mnie jednak lekkim podejściem do tematu wojny w końcówce. Wyszło zbyt cukierkowato i przez to teraz historia świata Universal Century ma w samym środku siebie cappuccino podczas, gdy pozostałe seriale i filmy to gorzka kawa. Przede wszystkim najbardziej zdenerwowało mnie w tym wmieszanie wątku Amaru Raya i Chara Aznable, przesadne możliwości Banaghera Linksa jako Newtype bez konsekwencji.

Trailer pierwszego odcinka Gundam Unicorn z 2009 roku

Zdecydowanie wolałbym coś radykalniejszego z tego okresu, jak adaptacja Gundam: Hathaway’s Flash od twórcy Gundama – Yoshiyuki Tomino ^^’

Related Posts