Pierwszy wolumin wydania Blu-ray anime Macross Delta z angielskimi napisami (?)

Na Amazonie pojawił się pierwszy wolumin Blu-ray anime Macross Delta w formie pre-ordera. Zawierać on będzie trzy, pierwsze epizody, przy czym pierwszy odcinek będzie dostępny aż w trzech wersjach: Mission 0.89 (testowa edycja pilota, nadawana w sylwestra), Mission 01 (nadawana wczoraj jako początek regularnej emisji w TV) oraz Mission 01+ (ekskluzywna, specjalnie przygotowana dla kupujących Blu-ray).

Ponadto w pakiecie znajdą się:
— flaszowa animacja z bohaterami w wersji „chibi”
— komentarze audio twórców i obsady
— 40-stronicowy specjalna broszura
— ilustrowane pudełko i wewnętrzne obwoluty z ilustracjami projektanta postaci Majiro
— pudełka na płyty z ilustracjami Hidetaka Tenjina, artysty odpowiedzialnego za wizualny dopracowanie mechów w ostatnich Macrossach
Cena: 70200 yen (66 dolarów)
Całe anime zostanie wydane w formie 9 woluminów przez Bandai Visual.

Co ciekawe pierwszy wolumin ma mieć opcję angielskich napisów. Czyżby tłumaczone japońskie wydania Blu-ray filmów Macross Plus i Macross Frontier sprzedały się wystarczająco dobrze zagranicą, iż wydawcy zdecydowali się przetłumaczyć najnowsze anime z uniwersum? Jak wiadomo nowe Macrossy z powodu problemów prawnych nie mogą być wydawane oficjalnie poza Japonią, aczkolwiek nie ma kłopotów z dodaniem napisów do płyt dostępnych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Z drugiej strony drugi wolumin, również dostępny na Amazonie, nie wspomina się już o tej formie tłumaczenia. Błąd przy vol. 1, czy może badanie rynku na podstawie przyjęcia pierwszego woluminu?

Related Posts