7 lipca 2016 – ostatnia wiadomość Lynn Minmay dla Ziemi (spoilery)

Wczorajszego dnia swoje 32-lecie obchodził film anime Macross: Do You Remember Love? Jak okazuje się data ta była ważna także z innego powodu. Tego dnia piosenkarka Lynn Minmay nadała ostatnią wiadomość dla Ziemi z pokładu SDF-2 Megazone-01. Niedługo potem, wg. kanonu uniwersum statek zniknął w pobliżu centrum galaktyki wraz z nią i dwójką innych głównych bohaterów anime Super Dimension Fortress Macross (1982) – Hikaru Ichiyjo i Misa Hayase. Aby nie budzić paniki, informacja o incydencie nigdy nie została upubliczniona reszcie ludzkości (choć podejrzewam, że w czasach Macross Delta wszyscy już dawno się zorientowali ;).

Finał OAV-ki „Macross Flash Back 2012” – startowanie statku SDF-1 Megaroad 02 z Ziemi

Treść wiadomości:

URL minmay l (g) megaload 1.ga.un/ >>>>> DOSTĘP DO NAWIGACJI POCZTY COSMONET

„Do wszystkich na drogiej Ziemi

W oceanie gwiazd, które oślepiają oko, jest ogromny, głęboki, otwarty strumień ciemnej otchłani. Piękna, jeszcze rozdzielająca enigmatycznie melodia wypływa z wnętrza koła, która wypełnia pobliże centrum galaktyki.

Czy ta muzyka jest naturalna, czy może inteligentne życie żyje po drugiej stronie ciemnej otchłani?

W celu potwierdzenia tego, co sprawia te dźwięki, po wpłynięciu w rejony centrum galaktyki, my – którzy jesteśmy na pokładzie Megaroad, zdecydowaliśmy się zacząć ryzykowną podróż w nieznaną przestrzeń. Co naprawdę czeka w ciemnościach ciemnej otchłani? Nikt nie wie, czy będziemy zdolni znowu powrócić do naszej galaktyki.

Jednak tak długo, jak „coś” jest tam, myślę, że zmienię piosenki nadziei w światło, i z radością ruszymy.

7 lipca 2016 (Czwartek)
Z miłością, z centrum galaktyki
Lynn Minmay
minmay l (g) 1.ga.un/ „

Wiadomość powstała w 1997 roku na potrzeby bonusu dołączanego do gry „Macross: Do You Remember Love?” na PS1 – znalazła się na kartce grającej stylizowanej na taką jaką odnalazła Misa Hayase w filmie Macross: Do You Remember Love?

Celem osadzenia tego faktu w historii uniwersum była decyzja Shoji Kawamoriego, że już nigdy w żadnym, innym animowanym Macrossie nie zostaną wykorzystani bohaterowie oryginalnej serii (bohaterowie pojawili się za to gościnnie w grze Macross 30 z 2012 roku). Postanowienie tym bardziej podtrzymane, bo w 1996 roku Arihiro Hase – aktor grający Hikaru Ichiyjo w oryginalnej serii – popełnił samobójstwo.

Related Posts