Macross Delta Scramble – nowa gra Macross na konsolę Play Station Vita

Na łamach magazynu Weekly Famitsu pojawiła się informacja o nowej grze z uniwersum Macrossa. Bandai Namco Entertainment zapowiedziało, że ma zamiar przenieść historię z wychodzącego obecnie anime Macross Delta na ekrany przenośnej (radzącej sobie chyba tylko w Japonii) konsoli Sony. Gracze dostaną możliwość kierowania Hayatem Immelmannem w jego myśliwcu VF-31J Siegfried. Premiera: 20 października.

Macross Delta Famitsu

Na tą chwilę tytuł nie zapowiada się zbyt imponująco. Wydawałoby się, że fani dostaną grę w stylu Macross Trial Frontier czy Macross Last Frontier, czyli dodatków do wydań Blu-ray. Myślę jednak, że skoro nic nie wspomniano o tego typu zestawach to prawdopodobnie wkrótce zostaną podane następne informacje i tytuł będzie bardziej rozbudowany. Przypomnę tylko, że w latach 2008-2011 rok wyszły Macross Ace Frontier, Macross Ultimate Frontier i Macross Triangle Frontier na PSO. Bardziej lub mnie rozbudowane, ale zawierające więcej niż jedną erę Macross. Ostatnia miała nie tylko historie ze wszystkich dotychczasowych anime Macross (łącznie z Macrossem II), ale także tryb akademicki, gdzie można było wyszkolić stworzonego przez siebie pilota, ale także “poromansować” z różnymi postaciami, aby potem służyły jako np. łącznicy.

Gameplay Macross Ace Frontier

Trailer Macross Ultimate Frontier

Trailer Macross Triangle Frontier

Ostatnią grą z uniwersum Macross była z kolei RPG akcji “Macross 30: Voices across the Galaxy” (PS3) z 2012, gdzie z okazji 30-lecia uniwersum, fani dostali zupełnie nową historię i powracające postacie z wszystkich, wcześniejszych kanonicznych (bez Macross II) serii.

Intro gry

Gameplay gry

Twórcą każdej z wymienionych było Artdink. Na razie nie wiadomo, kogo do developingu wyznaczył tym razem Namco Bandai.

Related Posts