Macrossowe zakupy (4): „Walküre Attack” – debiutancki album zespołu „Walküre” z Macross Delta

Dzisiaj pochwalę się zakupem płyty, która w pierwszym tygodniu wydania osiągnęła imponujące wyniki sprzedaży. Album kupiłem w edycji limitowanej, więc obok zwykłego krążka z 13 piosenkami, jest też DVD z teledyskiem, zamieszczonym wcześniej na youtube. Od wersji streamingowej ta edycja różni się dwoma cechami. Jest dłuższa o półtorej minuty (pewnie każdy fan zauważył, że Japończycy mają w zwyczaju nie wrzucać całych swoich klipów muzycznych do internetu, resztę trzeba sobie kupić w bonusie wraz z płytą). Do tego ze względu na możliwości nośnika jest on zaprezentowany z lekkim przeplotem (cienkimi, białymi liniami na ekranie, co zmniejsza bitrate – w latach 90 wykorzystywane w grach typu interaktywny film, ale w bardziej widocznej formie). Widać to przede wszystkim na początku nagrania, potem już mniej.

Macross Delta Walküre płyta

Nawiasem troszkę mnie sfrustrowało, jak mocnymi ząbkami są przyczepione płyty do części środkowej pudełka. Bałem się mocniej nacisnąć na mocowanie z obawy o porysowanie krążka znajdującego się po drugiej stronie (brak oddzielającego plastiku pomiędzy obydwoma płytami, tylko wolna przestrzeń). Tak nawiasem przydałby się jakiś lepszy design naklejek, a nie tylko proste logo grupy na jednostajnym tle. Zresztą zauważyłem ciekawą prawidłowość: poprzednia płyta – soundtrack serii miał stylizowaną literę “Delta” na nakryciu, z kolei singiel z początku Maja zarówno logo zespołu, jak też literę” Delta”. Ciekawe, jak to będzie w przypadku – “Zettai Reido θ Novatick/Hametsu no Junjō” – zapowiedzianej na 10 sierpnia. Chyba powinno być tak jak na pierwszym singlu ;)

Macross Delta Walküre CD
Macross Delta Walküre DVD

Płytę można kupić m.in. na CD Japan Limitowana edycja i Regularna Edycja.

Fajnie popatrzeć na tzw. Real Time Ranking (Updated Every Hour) tej strony – album „Walküre Attack” trzyma się cały czas na liście, co oznacza, że co godzinę ktoś musi spoza Japonii ją nabywać ^^ Sklep oferował także jako bonus do zestawu plastikowy, prosty skoroszyt A5 (ten obrazek pod pudełkiem na pierwszym obrazku), aczkolwiek już nie jest dodawany. Generalnie nic wielkiego, więc nie ma nad czym ronić łzy ;)

Related Posts