Wystartowała 2×2 – wystartowała telewizja z chara… z anime ^^

1 września o godzinie 16:00 w międzyrzeckiej telewizji kablowej ROMWER wystartowała telewizja dla młodzieży 2×2. Pierwszym programem, jaki stacja nadała było anime Służąca Przewodnicząca (z polskim dubbingiem, nie wiem, czy jest jakaś opcja wyboru ścieżki). Poza tą produkcją w pierwszych miesiącach ma być także wyemitowana seria K-on.


Misaki, przewodnicząca samorządu szkolnego w do niedawna męskim, a od niedawna koedukacyjnym liceum Seika, dzień w dzień walczy z egoizmem i ignorancją uczniów płci brzydszej. Dziewczyna skrywa jednak pewien sekret. Po godzinach dorabia sobie, pracując w kawiarni jako… udająca służącą kelnerka! Pewnego dnia o wszystkim dowiaduje się Usui, arcyprzystojny i arcypopularny uczeń Seiki. Czy to oznacza, że już niebawem cała szkoła dowie się o podwójnym życiu Misaki!?

Obydwa anime są wydawane (były wydawane) w formie mang na naszym rynku:
1. Służąca Przewodnicząca (Kaichou wa maid-sama) za pośrednictwem J.P.Fantastica
2. K-on za pośrednictwem wydawnictwa Studio JG

2×2 to telewizja współpracująca z polskim dystrybutorem Anime Eden. Poza anime emitują także inne zagraniczne animacje, a także autorskie audycje we współpracy z polskimi młodymi youtuberami. Pod względem kontentu muzycznego stacja oferuje teledyski japońskie i koreańskie.

Trzeba przyznać, że sami twórcy mocno się jarają własnym dziełem i doceniłbym ten entuzjazm, gdyby był dostępny płatny streaming za 5-10 złotych. W innym wypadku – niestety, zostałem już widzem epoki internetu (Crunchyroll) i nie będę kupował pakietu w jakieś kablówce dla jednego programu (na razie stacja jest dostępna w jednej telewizji kablowej).

Related Posts