Powstanie anime na podstawie Akiba’s Trip

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów dziwnych japońskich gier – Gonzo podejmie się przeniesienia na język animacji pierwszej gry Akiba’s Trip. Seria TV zadebiutuje w styczniu 2017 roku na antenie stacji Tokyo MX, BS Fuji i AT-X. Jest to pierwszy projekt z okazji 25-lecia studia Gonzo. Reżyserem animacji zostanie Hiroshi Ikehata (Sore Ga Seiyuu, Robot Girls Z), za kompozycję serii ma odpowiadać Kazuho Hyodo (ReLIFE, Robot Girls Z) , z kolei design postaci dla anime będzie autorstwa Hajime Mitsuda (kluczowy animator przy Steins;Gate, Panty & Stocking with Garterbelt).
akibas-trip-anime

Akcja gier z Akiba’s Trip (Akiba Strip ;) dzieje się w japońskim dystrykcie Akihabara, a celem rozgrywki jest walka z „wampirami”, których pokonuje się przez ich rozbieranie podczas walki i tym samym wystawianie ich gołych ciał na promienie słońca. Pierwsza gra, która ma być tutaj źródłem nigdy nie opuściła Japonii, jednak drugą część – Akiba’s Trip: Undead & Undressed – można śmiało kupować na Steamie w języku angielskim. Dzięki dość absurdalnej (wbrew pozorom to nie tytuł +18, nagość jest tu groteskowa) fabule można nacieszyć prostym, ale dość zadowalającym przez większość czasu gry systemem walki. Gra charakteryzuje się też ogromną ilością humoru – nabijającego się z otaku, elementami randkowymi (tak jak w visual novel można tutaj przez szereg pytań i uczestnictwo w bitwach zdobyć serce jednej z niewiast pojawiających się w grze).

Intro gry Akiba’s Trip: Undead & Undressed

Gameplay

Przede wszystkim jednak najlepiej chłonie się tutaj klimat Akihabary. Chociaż produkt nie przedstawia rewelacyjnej grafy, to postarano się, aby poszczególne ulice i ich układ względem siebie odpowiadały rzeczywistości. Dzięki temu można zobaczyć miejsca, które dotychczas widziało się tylko w scenach niektórych anime, filmikach youtuberów-gaijinów lub podczas prawdziwego urlopu w Japonii. Przyjemność wirtualnej wycieczce po tej części Tokio wzmacnia dobre udźwiękowienie, a także masa prawdziwych reklam na budynkach oraz podczas ekranu ładowania (ze względu na okres wydania gry, jest to mniej więcej przedstawienie Akihabary z 2012 roku). Często łapałem się na tym, że „znam skądś te miejsce”. Najzabawniejsze było dla mnie oglądanie pierwszego odcinka Love Live Sunshine zaraz po pierwszym zakończeniu gry. Gdy główna bohaterka – Chika Takami  biegnie za porwanymi przez powietrze papierami wiem dokładnie, jak jej trasa przebiegnie i gdzie znajduje się telebim z μ’s ^^

Radio Kaikan – Oreimo vs. Love Live Sunshine vs. Akiba’s Trip
akibahabara-oreimo-love-live-sunshine-akibas-strip

No i wcześniej przytoczona scena z Love Live Sunshine. Przedstawiłem tylko ulicę Radio Kaikan, we fragmencie anime są jeszcze schody i telebim – które idealnie znajdują się po drugiej stronie Akibahara Station tak jak w grze :)
akibas-trip-love-live-sunshine

Poza pierwszą i drugą częścią gry powstała także trzecia część – Akiba’s Trip Festa! Twórca i wydawca tytułu – Acquire – czując, że koncept gry powoli się wypala, zdecydował się ogłosić jej spadkobiercę – Akiba’s Beat, która ma być oparta na innej mechanice rozgrywki. Protagonistami gry zostaną: żyjący zwykłym życiem po rzuceniu studiów – Asahi Tachiban oraz, mieszkający wcześniej w Asahi – Saki Hoshino. W grze pojawia się także takie postacie jak idolka Riyu Momose czy wyglądający bardzo młodo Yamato Hongo. Postacie mają utknąć w świecie urojeń, podając ofiarą powtarzającej się Niedzieli.

Gra wyjdzie na PS4 i PS Vita. Będzie ona dostępna także w wersji angielskiej dzięki wydawcy XSEED Games, która wyda produkcję na zachód tej zimy.

https://www.youtube.com/watch?v=hTSENYjKC5E

Related Posts