Zwiastun czwartej części anime Gundam THE ORIGIN – pierwszy od 25 lat utwór śpiewany dla Gundama przez Hiroko Moriguchi

Do sieci trafił zwiastun anime „Mobile Suit Gundam: The Origin IV: Unmei no Zenya” (W przeddzień Przeznaczenia) – 4 odcinka prequelu pierwszego Gundama z 1979 roku. Jako, że początkowo miała być to ostatnia odsłonna tej serii (na 2017 zapowiedziano 5 część), w materiale wideo widać pierwsze motywy nawiązujące bezpośrednio do Gundam 0079 jak np. prezentację RX-78-2 Gundam ^^ Dodatkowo mam wrażenie, że nawet poprawiono nieco CGI – chyba to kwestia lepszej kolorystyki i cieniowania nałożonego na modele.

Epizod będzie można odpłatnie obejrzeć na Daisuki.net (6,99 dolarów za 3 dniowy dostęp do niego i wcześniejszych odcinków).

Oczywiście mój pozytywny odbiór może mieć też inne źródło niż poprawa animacji :) Podkładem wideo jest piosenka „Sora no Kanata de” (Ponad niebem) śpiewana przez samą Hiroko Moriguchi. Jedna z moich ulubionych piosenkarek, jeśli chodzi o wkład w Gundama. Zaczynała swoją karierę w 1985 roku od piosenki „Gin’iro Doresu” (Srebrna Sukienka) z 20 odcinka Zeta Gundam – niezapomniałej sceny z Kamille Bidanem i Four Murasame. Jej użycie jest pięknym podsumowaniem klimatu wykreowanego przez Yoshiyuki Tomino w pierwszych Gundamach lat 80 – tej niewinności młodzieńczej zderzającej się z twardą rzeczywistością wojny. Baśniowy utwór w pierwszej chwili nie pasujący do sceny, w jakiej został zagrany, ale gdy pomyśli się nad nią od strony uczuć bohaterów od razu doceni się jej klimat. Po prostu „Newtype Love”. Jedna z trzech moich ulubionych par* w całym Gundamie pomimo, że tak mało jej było.

* – dwoma pozostałymi są: Garrod Ran i Tiffa Adil z After War Gundam X oraz Kai Shiden i Miharu Ratokie z Gundam 0079 ^^

Jednak piosenkarka bardziej znana jest z 2. openingu Zeta Gundam – Mizu no Hoshi e Ai wo Komete.
https://www.youtube.com/watch?v=YNAzAgkhy94

Oraz dwóch piosenek z filmu Gundam F91, w tym „Eternal Love”
https://www.youtube.com/watch?v=p3MFQDBKIqw

Poza Gundamem Hiroko Moriguchi wykonała też utwór dla endingu Ace o Nerae! Final Stage – finałowego sezonu popularnego w latach 70 i 80 anime o młodej tenisiście z gatunku shoujo.

Ponadto pod koniec poprzedniego roku mogliśmy ją usłyszeć z końcowych napisach niezwykle popularnego w ostatnim czasie anime One Punch Man (do obejrzenia za darmo i legalnie na Daisuki.net – 1080p po rejestracji i zalogowaniu).

Related Posts