Powstanie drugi sezon anime Gundam Thunderbolt

Bandai Visual udostępnił teaser drugiego sezonu internetowego serialu Mobile Suit Gundam Thunderbolt, z napisem: „Wojna nie zakończyła się jeszcze…”. Ze spotu wynika też, że premiera pierwszego odcinka jest planowana na wiosnę.

Szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy chcę powstania drugiej serii. Nie czytałem mangi, a pierwszy sezon moim zdaniem świetnie się zamyka jako wstęp do końcówki Wojny Jednorocznej znanej z pierwszego serialu Gundam. Przede wszystkim sprawdza się jako produkcja ukazująca, jak można stać się zwierzęciem pod wpływem wojny – gdy logika i humanitaryzm ustępuję bezmyślnej nienawiści i ślepym ideom. I jak można sobie to wszystko usprawiedliwiać poczuciem większej misji. Obawiam się, że kolejne odcinki, gdzie może zostać przywrócony status quo z początku historii, nadszarpnie tą wizją serialu w mojej głowie. Co by nie powiedzieć o pierwszych Gundamach, pobyt na terenie wroga uchodził bohaterom, zwłaszcza głównym, na sucho. I obawiam się, sądząc po zakończeniu filmu Gundam Thunderbolt: December Sky, że takie uproszczenie czeka oglądających i tutaj.

EDYCJA:
Wideo jest obecnie ustawione jako prywatne. Zaktualizuję wpis, gdy filmik zostanie ponownie udostępniony, bądź pojawi się jego jakaś kopia.

EDYCJA II
Zwiastun powrócił :)

Related Posts