Fuuka (Fūka) – aktorzy głosowi grający w anime Suzuka ponownie wcielą się w swoje dawne role

52 numer magazynu Weekly Shōnen Magazine przyniósł nowe informacje na temat styczniowej adaptacji mangi Fuuka. Jak już wcześniej mówiłem seria jest niezależną kontynuacją komiksu Suzuka. Teraz możemy dowiedzieć się, że studio potraktowało ten fakt poważnie i zatrudni do ról rodziców tytułowej bohaterki tych samych seiyuu, co w anime sprzed 12 lat. W rolę Suzuka Akitsuki wcieli się Kanako Mitsuhashi, z kolei Yamato Akitsuki zagra Daisuke Nakamura – dokładnie te same osoby podkładały głos pod te postacie w serialu Suzuka. Niby powinno to być normą, ale jak pokazują różne przypadki nie zawsze takie powroty po latach są obecnie i czasem sztab odpowiedzialny za anime woli zatrudnić w ogóle nowych ludzi do wcześniej pojawiających się bohaterów (Genshiken -> Genshiken Nidaime).
suzuka-anime

Przedstawiono też tytuły głównych motywów muzycznych serii. Openingiem serii będzie piosenka „Climber’s High” zagrana przez Hedgehogs – fikcyjny zespół z mangi Fuuka. Autor komiksu napisze dla niej słowa, co będzie niejako debiutem dla niego jako tekściarza utworu muzycznego, ale nie jest to też wielkie zaskoczenie, skoro już na etapie papieru musiał wpychać im głuche słowa podczas występów na scenie. Kompozytorem muzyki dla piosenki będzie WEST GROUND (Makoto Nishibe), SHO z japońskiego rockowego zespołu „My First Story” zajmie się jej wykonaniem.

fuuka-manga

Przypominam, że manga Fuuka jest legalnie udostępniana na serwisie Crunchyroll w ramach oferty ich miesięcznego abonamentu (m.in. ponad 300 anime, w tym kilkadziesiąt serii z obecnego sezonu).

Related Posts