Megumi Nakajima powraca do śpiewania i wykona ending anime Fuuka (Fūka) – czy coś ciekawszego za tym się kryje?

Po niemal trzech latach przerwy Megumi Nakajima ponownie zajmie się swoją wcześniej przerwaną karierą muzyczną. Niegdyś (myślę, że nadal) popularna jpopowa gwiazda, która zaczynała swoje śpiewanie od roli Ranki Lee z Macross Frontier, wykona utwór „Watashi no Sekai” (Mój Świat). Piosenka będzie endingiem muzycznego anime Fuuka, o którym już nieco popisałem na stronie. Singiel z tą piosenką pojawi się w japońskich sklepach 15 lutego. Wcześniej piosenkarka wystąpi także 11 grudnia na darmowym koncercie odbywającym się na wyspie Odaiba w Tokio.

Czy będzie to jej jednorazowy wkład w serię? Nie byłbym tego taki pewien. Przede wszystkim serial powstaje na podstawie mangi opowiadającej o rockowym zespole i przydałaby się pomoc doświadczonych muzyków, aby być w tym, co opowiada w miarę wiarygodnym. Tak się składa, że producenci zdają sobie z tego sprawę i opening też będzie wykonywany przez ludzi z różnych zespołów jako inna fikcyjna grupa z komiksu. Czy w takiej sytuacji tyłówka miałaby być podkładana przez kogoś „z zewnątrz”? Myślę, że Megumi Nakajima jednak wcieli się tu w kogoś ważnego – tak się składa, że w ramach serii są jeszcze potrzebne dwie wokalistki, które podkładałyby wokal pod fikcyjne postacie. Jedna wymaga angielskiego i raczej jest epizodyczną bohaterką. Druga – bardziej rockowa – jest bardzo ważna z perspektywy całego anime i zdecydowanie będzie tu potrzeby ktoś dobry. Do tego dochodzi podobieństwo piosenkarki w wyglądzie do tej postaci (nie potrzeba charakteryzacji i głupiego przebierania). Teraz popatrzmy – Megumi Nakajima powraca nagle po trzech latach do śpiewania. Czyżby dostała ciekawą propozycję? Szansę na zmianę image z jpopowego na lekki jrockowy? :)

Myślę, że gdyby producenci zaangażowali tą piosenkarkę w coś więcej niż tylko wykonawczynię endingu, to niektórzy widzowie (w tym ja) wybaczyli pewien nadchodzący zwrot fabularny, który przy umiejętnościach autora oryginału słabo wypalił w komiksie ^^’

Related Posts