Racing Miku 2017 – nowy design Hatsune Miku dla wyścigów serii Super GT na przyszły rok

Good Smile Racing to oddział firmy produkującej figurki Good Smile Company, powołany w 2010 roku. Firma zajmuje sponsoringiem samochodów startujących w wyścigach Super GT, a także produkcją gadżetów z nimi związanymi. Największe sukcesy sportowe firma odniosła w 2011 roku i 2014 roku, gdy ich samochody – odpowiednio Studie GLAD Racing i Team Uokyo – zajęli pierwsze miejsca w kategorii GT-300.

Maskotką zespołów Good Smile Racing jest Hatsune Miku – tzw. Racing Miku. Jej design zmienia się co roku.

Racing Miku 2010

Racing Miku 2011

Racing Miku 2012

Racing Miku 2013


Racing Miku 2014


Racing Miku 2015 i jej tajlandzka wersja


Racing Miku 2016 i jej tajlandzka wersja

Podczas dzisiejszej imprezy Good Smile Racing zaprezentowano nowy projekt postaci Hatsune Miku, który będzie firmował samochód Team Ukyo w 2017 roku. Jej autorem jest Tony Taka, który zajmuje się ilustracją i designem postaci od 1998 roku. Figurki bazujące na jego projektach sprzedały się dotychczas w 800 tysiącach egzemplarzy. Najbardziej jest znany z prac dla gier RPG firmy Sega z serii „Shining” wydawanych od 2004 roku.

Wcześniej był odpowiedzialny za design figurki „Hatsune Miku: Tony ver.”

Jeśli kiedykolwiek przeglądałeś jakieś zwykłe, zachodnie strony z artami postaci z anime prawdopodobnie miałeś szansę na natknięcie na jego rysunki. Ilustracja z Shining Tears…

Więcej o pracach można poczytać na wikipedii, są w nich nawet hentajce i doujini, jakby ktoś był zainteresowany ^^’.

Gadżety związane z nowym designem zostaną zaprezentowane szerzej podczas imprezy Wonder Festival, która odbędzie się 19 lutego.

Related Posts