Fate/Apocrypha – powstanie serial anime (teaser)

Marka „Fate” nabiera tempa, a w zasadzie leci na złamanie karku – najwyraźniej producenci muszą taplać się kasie. Anime „Fate/stay night Heaven’s Feel” i „Fate/Extra – Last Encore” to nie jedyne projekty, jakie TYPE-MOON planuje na najbliższy czas. Okazuje się, że ostatnia z produkcji nie bez powodu została przesunięta na zimę 2018, ustępując miejsca w obecnym roku innemu serialowi telewizyjnemu opartemu, tym razem na powieściach – Fate/Apocrypha.

FABUŁA

Była kiedyś Wojna o Świętego Grala, w której uczestniczyło siedmiu magów i heroicznych duchów w mieście zwanym Fuyuki. Jednak pewien Mag wykorzystał chaos drugiej wojny światowej do wykradzenia Świętego Grala. Kilka dekad później, rodzina Yggdmillenniów, która posiadła Świętego Grala jako symbol, uciekła ze Stowarzyszenia Magów i zadeklarowała swoją niezależność. Wściekła organizacji wysłała siły do rozprawienia się z Yggdmillenniami, ale zostały pokonane przez przywołanych sługów. W ten sposób system Wojny Świętego Grala zmienił się w wojnę na wcześniej niespotykaną skalę. Wybuchł konflikt, w której siedmiu walczy naprzeciw siedmiu. Tak nadeszła epoka Wielkiej Wojny Świętego Grala.

Za scenariusz anime będzie odpowiadał autor książek Yuichiro Higashide, reżyserem zajmie się Yoshiuki Asai (Charollte), z kolei animacja ma powstawał w studiu A-1 Pictures. Asai zajął się także storyboardami i reżyserią dla teasera. Projekt postaci dla anime tworzy Yūkei Yamada, które nie tylko adaptuje na potrzeby serii design z gry Ototsugu Konoe, ale także narysował 14 sługów, których można zobaczyć powyżej. Kompozytorem muzyki dla serii będzie Masaru Yokoyama (The Lost Village, Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, Nobunaga Concerto).

Related Posts