Polskie wydanie „Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu” i mangowego Psycho-pass od Waneko

Wydawnictwo Waneko przygotowała nie lada gratkę dla fanów obydwu hitowych anime. Kwiecień będzie czasem rozbijania skarbonek. Przede wszystkich fani w Polsce otrzymają możliwość przeczytania Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu i to w dwóch wersjach: light novel (9 tomów na tą chwilę), na której powstał serial animowany, oraz mangowej (Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Daiisshou – Outo no Ichinichi Hen, która zakończyła się na dwóch woluminach). Będzie to druga historia/pierwowzór anime, który został wydany w Polsce w tych dwóch formach. Waneko ma już na koncie jednotomową mangę No Game No Life, po której zaczęli wydawać wersję light novel (aktualnie trzy tomy).

FABUŁA (choć osobiście, jeśli nie oglądaliście anime – dostępne legalnie w ofercie Crunchyroll – polecam nie zapoznawać się z nią i zacząć oglądać/czytać w ciemno, większa frajda):

Licealista Subaru Natsuki niespodziewanie zostaje przeniesiony do innego świata. Nie ma pojęcia co się dzieje, nie widzi nikogo kto go tu ściągnął, a na dodatek złego zostaje zaatakowany! Ratuje go tajemnicza dziewczyna, której towarzyszy dziwaczny kot. Subaru współpracuje z nią, aby się jej odwdzięczyć. Gdy prawie udało im się osiągnąć cel, zostali zaatakowani i zabici. Subaru budzi się w miejscu, w którym po raz pierwszy postawił nogę w tym świecie i odkrywa, że zdobył umiejętność „Powrotu poprzez śmierć”. Postanawia uratować dziewczynę przed jej przeznaczeniem!

Japońska okładka pierwszego tomu light novel:

Data wydania: 6 kwietnia 2017
Cena: 19,99 złotych

Japońska okładka pierwszego tomu mangi

Data wydania: 24 kwietnia 2017
Cena: 19,99 złotych

Drugi tytuł to manga „Inspektor Akane Tsunemori” – komiksowa adaptacja serialu Psycho-pass. Nie wiem, dlaczego nie używa ona takiego samego tytułu, co anime, ale japoński wydawca poprosił, aby Waneko nie umieszczał tej marki na okładce (podejrzewam, że będą wspominali o swojej uprzejmości przy każdej okazji, aby czytający mogli skojarzyć obydwie produkcje ze sobą ;)

FABUŁA:
Przyszłość. Istnieje możliwość zmierzenia stanu psychicznego, osobowości i prawdopodobieństwa, że dana osoba może popełnić przestępstwo za pomocą urządzenia zwanego Dominator. To świat, który nie ma litości dla przestępców. Sprawiedliwość zapewniają Inspektorzy i Egzekutorzy. Zadaniem Inspektora jest sterowanie Egzekutorem, który zajmuje się „brudną” robotą. Akane Tsunemori właśnie została Inspektorem, ale niektóre elementy nowej pracy nie są zgodne z jej poglądami.

Okładka pierwszego tomu:

Premiera: 25 kwietnia 2017
Cena: 19,99

Related Posts