Manga „Boku dake ga Inai Machi” (i nie tylko) zostanie wydana w Polsce!

Wreszcie! Stało się to, na co czekałem od roku, gdy mniej więcej o tej samej porze zasiadałem do oglądania anime ERASED. Co prawda liczyłem wtedy na Waneko, ale nie mam też nic przeciwko wydaniu od Studia JG. Mangowy pierwowzór Boku dake ga Inai Machi w końcu z premierą w Polsce. Komiks będzie miał swoją premierą podczas konwentu Pyrkon w kwietniu, ale ja osobiście zadowolę się formą wysyłkową. Tutaj można zamawiać pierwszy tomik i pozostałe przedpremierowo.

Boku dake ga Inai Machi

Autor: Sanbe Kei
Ilość tomów: 8 (cykl dwumiesięczny)
Gatunek: seinen, psychologiczny
Opis serii:
29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.


Wśród innych tytułów należy wyróżnić spin-offową mangę Log Horizon – wygląda na to, że oryginalna light novel (również ogromnie polecam) musi sprzedawać się dobrze, skoro wydawnictwo robi skok w bok :)

Log Horizon: Nishikaze no Ryodan

Autor: Touno Mamare, Koyuki
Ilość tomów: 8 (cykl dwumiesięczny, trwa w Japonii)
Premiera: kwiecień
Gatunek: seinen, horror
Przedsprzedaż
Opis serii:
Po tym jak wypuszczono nowy dodatek do MMORPG „Elder Tale”, wszyscy zalogowani gracze zostali wciągnięci do świata do złudzenia przypominającego ten, który znali z gry. Bez możliwości powrotu. Poznajcie historię znaną Wam po części z light novel, ale opowiedzianą z perspektywy Soujirou Sety, mistrza gildii West Wind Brigade. Ale czujcie się ostrzeżeni – rozszerzenia znanych historii potrafią bezpowrotnie wciągać…


Pozostałych tytułów nie znam, ale przyznam, że jestem nieco nimi zaciekawiony. Przede wszystkich pierwszym i trzecim komiksem (drugi trochę wydaje mi się emo z okładki ;). Co ciekawe wszystkie są rysowane przed jednego twórcę, co może oznaczać, że teraz błaźnie się, nie doceniając go ;)

Manhole (hmm… interesująca nazwa ;)

Autor: Tetsui Tetsuya
Ilość tomów: 2 (cykl dwumiesięczny)
Premiera: kwiecień
Gatunek: seinen, horror
Przedsprzedaż
Opis serii:
Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.


Reset

Autor: Tetsui Tetsuya
Ilość tomów: 1
Premiera: maj
Gatunek: seinen, psychologiczny
Przedsprzedaż
Opis serii:
W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset.


Yuugai Toshi

Autor: Tetsui Tetsuya
Premiera: sierpień
Ilość tomów: 2
Gatunek: seinen, horror
Przedsprzedaż
Opis serii:
Jest rok 2019. Rząd japoński prowadzi agresywną politykę zaostrzenia cenzury w środkach masowego przekazu. Wszystkie treści uważane za obsceniczne, mają zostać wyłączone z obiegu. W tym samym czasie młody rysownik Mikio Hibino, stara się opublikować swoją mangę, opowiadającą o skażonym mieście, w którym tajemnicza choroba sprawia, że o zmroku ludzie zamieniają się w kanibali. Napięta sytuacja polityczna sprawia, że Mikio będzie musiał pokonać wiele przeszkód, aby obronić swój pomysł. Czy uda mu się wygrać z cenzurą i propagandą? Jak daleko posunie się każda ze stron, aby przeforsować swoje racje?

Related Posts