Onsen Musume – nowa „odkrywcza” grupa idolek

W ciągu ostatniego roku firma Enbound, Inc. we współpracy z Tokyo Otaku Mode i Daiichi Kanshin zaprezentowała  Onsen Musume (Dziewczyny z Gorących Źródeł) – multimediowy projekt dziewczęcego fikcyjnego zespołu muzycznego SPRiNGS. Jego historia zaczyna się od Sukunahiko, boga gorących źródeł, który przywołuje grupę w celu zapobiegnięcia spadku zainteresowania tym sposobem wypoczynku. Dziewczyny służą jako boginie-strażniczki.

Ich design został zaprojektowany przez różnych artystów (niektórych można kojarzyć z wpisów Top „mangowych dziewczyn” zamieszczonych na blogu, ale także z mang/anime – Tiv to rysownik Masamune-kun no Revenge). Właśnie wyszedł debiutancki klip promocyjny zaanimowany przez studio Doga Kobo, z pierwszym utworem zespołu SPRiNGS – „Mirai Imagination!” (Wyobrażenie Przyszłości). Coś mi mówi, że marka będzie bardzo popularna ;) Jej dalekosiężnym celem jest zresztą zostanie grą i serialem anime, ale na tą chwilę skupia się na muzyce.
https://www.youtube.com/watch?v=YEX1t1ysA6g

Projekt i opis postaci:

Yuina Kusatsu (głos: Yūki Takada, projekt postaci: Dontsugel) – data urodzenia: 1 kwietnia
Centralna idolka. Jest typem dziewczyny, która reaguje szybko i myśli pozytywnie. Ma tendencję do niezastanowienia się nad swoimi czynami, dopóki nie sprawi kłopotów dla innych członków grupy. Zmaga się z najgorszymi ocenami na szkolnych testach ze względu brak nawyków uczenia. Nieustraszona na scenie.

Mitsuki Gero (głos: Yurika Endō, projekt postaci: Ren Sakuragi) – data urodzenia: 3 marca
Brakuje jej wiary w siebie i byłaby niewątpliwie odludkiem, gdyby nie spotkała Sukunahiko. Kiedy usuwa swoje okulary, jej osobowość budzi się i promieniuje charakterem. Jej hobby to „siedzenie na internecie”, oglądanie anime i czytanie mangi.

Saya Hakone (głos: Rika Nagae, projekt postaci: Itiso Kujō) – data urodzenia: 25 grudnia
„Pokrzepiająca” dziewczyna, która lubi ćwiczyć i nakręcać swoje otoczenie, z drugiej strony służy jako kapłanka w rodzinnej świątyni. Wpływa na nastrój grupy i robi użytek z lekkomyślnych zachowań Yuiny.

Fuuka Arima (głos: Kana Motomi, projekt postaci: Mika Pikazo) – data urodzenia: 17 luty
Nie licząc bycia cichą dziewczyną, jest bardzo ciekawa świata, przy tym niezdarna, jednak także posiadająca pewne tajemnicze moce. Mimo swojej słodkości, zajmowała się takimi sprawami jak łapanie duchów. Pojmała również dziwne zwierzę, które udomowiła. Ma status młodszej siostry dla wszystkich w grupie.

Ayase Noboribetsu (głos: Natsumi Hioka, projekt postaci: Tarō Amagai) – data urodzenia: 24 lipca
Lekkoduszna osoba, która robi wszystko swoim tempem. Ayase jest dla reszty grupy elegancką starszą siostrą. Delikatnie pociesza resztę członków, gdy ci przeżywają swoje niepowodzenia. Dzięki temu jest idolką, która dodaje odwagi.

Rinka Arima (głos: Yūki Kuwahara, projekt postaci: QP:flapper) – data urodzenia: 17 luty
Wysoko-urodzona panna, która zwykle nie dołącza do kręgu przyjaciół. Ma wytworny gust i pojawia się magazynach o modzie jako amatorska modelka. Była pierwszą osobą, która zauważyła atrakcyjność Mitsuki schowaną za jej okularami.

Nanako Akiu (głos: Karin Takahashi, projekt postaci: Tiv) – data urodzenia: 5 maja
Dość wstydliwa dziewczyna ze wsi. Nanako zaczyna mówić w dialekcie Tohoku, gdy tylko nie jest ostrożna. Jest bardzo układna, nosi różne rzeczy w swojej torebce na wszelki wypadek. Jej gust w kwestiach mody jest katastrofalny, zwłaszcza jeśli chodzi o codzienny ubiór. Mimo wszystko jest zazwyczaj w dobrym nastroju. Służy jako grupowa „dobra żona” dla reszty grupy.

Izumi Dougo (głos: Minami Shinoda, projekt postaci: H2SO4) – data urodzenia: 25 sierpnia
Staromodna, konserwatywna, przykładna uczennica, która lubi przestrzegać zasad. Grupowa liderka, która pilnuje, która wszystko organizuje.

Yufuin Baden Kanade (głos: Misaki Watada, projekt postaci: QP:flapper) – data urodzenia: 15 czerwca
Urodzona w mieście wypoczynkowym Baden-Baden w Niemczech. Tryskająca energią dziewczyna o podwójnej narodowości. Cieszy zarówno słuchaniem, jak też wykonywaniem muzyki. Potrafi grać na gitarze, fortepianie i tradycyjnych, japońskich instrumentach. Używa dziwnych zwrotów grzecznościowych i japońskich fraz, używając końcówek, które muszą być zapisywane w katakanie. Jest aspektem komediowym grupy.

Fuuka Arima i Rinko Arima to bliźniaczki? (urodziny w tym samym dniu).

Źródło obrazków i opisów: https://onsen-musume.jp/

Related Posts