Mobile Suit Gundam Twilight AXIS – teaser, fabuła, projekt postaci, mechów nowego serialu anime

Zgodnie z obietnicą w dniu 24 marca została uruchomiona oficjalna strona zapowiadanego od 2 dni nowego anime Gundam. Powstanie ona na bazie powieści Mobile Suit Gundam Twilight Axis autorstwa Ark Performance, twórców mangi Arpeggio of Blue Steel. I tak jak Gundam Thunderbolt będzie to anime internetowe, którego pierwszy odcinek zostanie udostępniony abonamentom Gundam Fan Club w czerwcu (prawdopodobnie można też się spodziewać jakiegoś streamingu ogólnoświatowego).

Teaser

FABUŁA
Czas akcji to rok 0096 U.C., kilka miesięcy po wydarzeniach z serialu Gundam Unicorn. Głównymi bohaterami serii będzie Arlette Armaju, była wynalazczyni broni Królestwa Zeonu i Danton Haireg, były pilot tych samych sił. Dołączają oni do zespołu, który zostaje wysłany w celu zbadania zniszczonej asteroidy Axis.

Arlette Armaju

Danton Haireg

Reżyserem serii będzie debiutant – Se Jun Kim, który był asystentem reżysera Gundam Unicorn i reżyserem animacji Gundam Build Fighters. Dyrektorem animacji mechów będzie Shingo Abe (Star Driver, Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans), reżyserem rysunku – Hideki Nakamura (Gundam Thunderbolt, Code Geass: Akito the Exiled). Muzykę skomponuje Takashi Ohmama (Castle Town Dandelion, Phantasy Star Online 2: The Animation).

Gundam AN-01 Tristan

Zaku III Kai

Serie Gundam Unicorn w wersji telewizyjnej można legalnie i za darmo obejrzeć na serwisie Daisuki.net (jakość 720p i 1080p po rejestracji i zalogowaniu).

Related Posts